Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. У структурі насильницької злочинності особливе місце займає незаконне проведення аборту. Кримінально-правова охорона репродуктивної сфери людського життя є в даний час маловивченою темою правового дослідження. Крім того, з урахуванням значного оновлення нормативного матеріалу з питання переривання вагітності, актуальною є юридична оцінка права жінки на репродуктивний вибір і дослідження його часових меж. Бажання перервати настала вагітність, можливість втілення відповідної потреби залежить від відносин між суспільством і окремою особистістю. У держави є свої демографічні потреби, але, на жаль, немає чітко виробленої і цілеспрямованої демографічної політики, особистість ж має право самостійно вибирати - брати участь їй у репродуктивних процесах або уникнути цієї участі. У зв'язку з цим виникає необхідність ретельного правового аналізу медичних відомчих нормативно-правових актів з даної проблематики, а також вивчення права жінки на репродуктивний вибір.
Охорона життя та здоров’я людини у нашій державі розглядається як пріоритетний напрямок соціальної політики. Саме тому Конституція України, Основи законодавства України про охорону здоров’я, а також інші нормативно-правові акти орієнтуються на забезпечення реальних гарантій захисту здоров’я кожної людини. Реалізація цих гарантій неможлива без кримінально-правових засобів. Кримінально-правові норми, що передбачають відповідальність за посягання на життя та здоров’я особи, розташовані у розділі II Особливої частини Кримінального кодексу України «Злочини проти життя та здоров’я особи». Певне місце серед цих злочинів займають посягання, що становлять небезпеку для життя та здоров’я особи.
Предметом дослідження є: норми права про незаконне виробництво аборту і суміжних з ним злочинів; практика застосування норм про відповідальність за незаконне проведення аборту та суміжних з ним злочинів; кримінологічні особливості незаконного виробництва аборту; кримінологічні особливості осіб, які вчиняють незаконне проведення аборту, і потерпілих від даного злочину.
Ступінь вивченості теми. До теперішнього часу в Україні ґрунтовної наукової розробки питань кримінально-правової характеристики незаконного проведення аборту не проводилось. Проте окремі проблеми кримінальної відповідальності за незаконне проведення аборту досліджували такі вчені-юристи, як: С. В. Анощенкова, М. І. Бажанов, Ю. В. Баулін, Ф. Ю. Бердичевський, М. О. Бєляєв, В. І. Борисов, С. В. Бородін, В. О. Глушков, Ю. В. Гоголь, І. І. Горелик, П. С. Дагель, О. М. Джужа, П. А. Дубовець, М. І. Загородніков, А. А. Жижиленко, А. М. Красіков, Н. Є. Крилова, В. М. Куц, та ін.
Мета та завдання курсової роботи. Метою курсової роботи є дослідження складу кримінального правопорушення «Незаконне проведення аборту або стерилізації».
Відповідно до даної мети курсової роботи необхідно виконати такі завдання:
- проаналізувати ґенезу кримінально-правової заборони незаконного проведення аборту або стерилізації;
- проаналізувати об’єктивні ознаки незаконного проведення аборту або стерилізації;
- дослідити суб’єктивні ознаки незаконного проведення аборту або стерилізації;
- проаналізувати кваліфікацію незаконного проведення аборту або стерилізації.
Об’єктом дослідження виступають суспільні відносини у сфері кримінально-правової охорони незаконного проведення аборту або стерилізації.
Предметом дослідження є незаконне проведення аборту або стерилізації.
Методи дослідження. Методологічною основою даної курсової роботи є сукупність загальнонаукових та спеціальних методів, зокрема історичний, порівняльний, метод аналізу, логічний, системний, які дали можливість детально з’ясувати незаконне проведення аборту або стерилізації.
Структура роботи. Робота складається з вступу, трьох розділів, що включають параграфи, в яких розглядаються основні питання теми, висновків та списку використаної літератури.