Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Стратегічний курс України до Європейського Союзу та до світового співтовариства актуалізує перед митними органами удосконален-ня механізмів здатних забезпечити успішну реалізацію державної митної політики, що спрямована на створення сприятливих умов для зростання обсягів зовнішньоекономічної діяльності й підвищення її ефективності, а також спрощення митної процедури та митних формальностей пов’язаних зі здійс-ненням митного контролю товарів та транспортних засобів, що перетинають митний кордон нашої країни. Нині система державного управління в Україні не відповідає потребам країни у проведенні комплексних реформ у різних сферах державної політики та європейським стандартам належного управління державою.
Оскільки, головні принципи та напрями діяльності держави у сфері захис-ту митних інтересів та забезпечення митної безпеки України, регулювання зовні-шньої торгівлі, захисту внутрішнього ринку, розвитку економіки України та її інтеграції до світової економіки є змістом державної політики у сфері держав¬ної митної справи, то дослідження особливостей формування й розвитку державної митної політики набувають великого значення як для науковців, так і для практиків. Динамічні зміни, які відбуваються в українському суспільстві на сьогодні, зокрема, воєнні дії на території України, визначають необхідність глибинного та уніфікованого розуміння особливостей здійснення митної політики в контексті сучасних суспільних викликів, що зумовлює актуальність даної проблематики.
Мета: дослідити сутність адміністративної діяльності митних органів України та визначити напрями її удосконалення щодо реалізації митної політики держави.
Завдання:
1. Дослідити адміністративну діяльність митних органів у сфері реалізації митної політики, з’ясувати її правову природу, зміст та основні ознаки.
2. Визначити поняття форм та методів адміністративної діяльності мит¬них органів України, а також виявити зв'язок між ними.
3. Окреслити сучасний стан адміністративної діяльності митних органів України та запропонувати напрями її удосконалення.
Об’єкт: суспільні відносини, що формуються в процесі здійснення мит-ними органами адміністративної діяльності в сфері реалізації митної політики держави.
Предмет: адміністративна діяльність в сфері реалізації митної політики держави.
Методи: діалектичний, логіко-юридичний, соціологічний, системно-структурний, порівняльно-правовий, теоретико-прогностичний.
Структура роботи. Наукова робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел. У вступі подано мету, завдання, актуаль¬ність, об’єкт, предмет та методологічну базу даної роботи. У першому розділі «Поняття та основні ознаки адміністративної діяльності митних органів України» визначено поняття адміністративної діяльності митних органів України та наведено основні її риси. У другому розділі «Форми та методи адміністрати-вної діяльності митних органів України» обґрунтовано поняття форм та методів адміністративної діяльності митних органів, а також їх спів¬відношення між собою. У третьому розділі «Напрями удосконалення адміністрати¬вної діяльності митних органів України» автором досліджено сучас¬ний стан адміністративної діяльності митних органів України та запропо¬новано напрями її удосконалення. У висновках вказано короткі підсумки по мате¬ріалам даної роботи. Список використа¬них джерел складається з 30 пунктів. Загальний обсяг роботи — 35 сторінок.
Джерельна база. Теоретичною основою наукової роботи є норми чинно¬го законодавства України, праці низки відомих вітчизняних учених-юристів, серед яких: Приймаченко Д.В., Дідик Н.І, Палій Л.Л., Левченко С.Г., Приймачук О.А., Коваль М.В., Білинець Д.А., Мудров А.А., Клим А.-В. В., Саврець А., Сидоренко О.В., Коробенко С.В. та ін.