Курсова робота на тему: «Суб’єкти публічного адміністрування» (ID:819402)
Зміст
ПЛАН
Вступ………………………………………………………………………………….3
1. Суб’єкти публічного адміністрування…………………………………………..5
2. Поняття «адміністративно-правового статусу громадян»……………………..7
3. Адміністративна правосуб’єктність громадян………………………………….9
4. Суб’єктивні публічні права і обов’язки громадян у сфері публічного адміністрування………………………………………………………………….....12
5. Особливості адміністративно-правового становища іноземців та осіб без громадянства………………………………………………………………………..14
6. Гарантії прав і свобод громадян у сфері публічного адміністрування……….17
Висновки……………………………………………………………………………20
Список використаної літератури………………………………………………….21
Зразок роботи
Вступ
Актуальність. Тема дослідження є актуальною тому, що Конституція визнає людину як найбільшу соціальну цінність та право є головним зв'язком між людиною та державою. Правовий статус відображає всі аспекти життя особи: її потреби, інтереси, взаємини з державою, працевлаштування, участь у суспільному та політичному житті, а також її соціальні потреби та їх задоволення. Для науки адміністративного права та державної практики важливими є дослідження адміністративно-правового статусу громадянина. Це дозволяє визначити роль та місце громадянина в державному управлінні та інших суспільних відносинах, які регулюються нормами адміністративного права. Наявність прогалин та колізій у нормативному регулюванні адміністративно-правового статусу може призвести до труднощів у виконанні повноважень посадовими особами державних та місцевих органів управління та несправедливого захисту прав і свобод людини і громадянина. Реалізація прав і виконання обов'язків громадянами в адміністративно-правових відносинах є складною, оскільки такі відносини мають ознаки владових стосунків, тобто громадяни зобов'язані виконувати правові акти органів виконавчої та місцевої влади.
Предметом даного дослідження є правові норми, що визначають адміністративно-правовий статус людини і громадянина як суб’єкта адміністративного права, його зміст, елементи, роль, форми, права та обов’язки, правосуб’єктність людини в адміністративному праві.
Об’єктом дослідження є адміністративно-правові відносини, адміністративно-правове становище людини і громадянина.
Мета роботи. Ця наукова робота має на меті поглиблення теоретичних знань про адміністративно-правовий статус громадянина та обґрунтування способів і напрямків вдосконалення законодавства України щодо формування та реалізації цього статусу в практичній діяльності з правозастосування.
Для досягнення мети роботи було сформульовано такі завдання:
1. визначити та розтлумачити поняття «адміністративно-правового статусу громадян» та його зміст, порівняти загальний та адміністративний статус громадянина;
2. визначити адміністративну правосуб’єктність, основні елементи адміністративно-правового статусу громадянина та надати їм характеристику;
3. охарактеризувати суб’єктивні публічні права і обов’язки громадян у сфері публічного адміністрування;
4. виокремити особливості адміністративно-правового становища іноземців та осіб без громадянства в Україні.
5. визначити та охарактеризувати гарантії прав і свобод громадян у сфері публічного адміністрування.
Методи дослідження: загальнонауковий діалектичний метод, системний, структурно-функціональний та формально-логічний, описовий і порівняльний методи.
Інші роботи з даної категорії: