Зразок роботи
Актуальність теми: 3 стаття Конституції України проголошує, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Конституція України визначає, що «права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави» [1].
Одними із головних завдань держави є встановлення і забезпечення дотримання законності і правопорядку, попередження і припинення кримінальних правопорушень, швидке їх розкриття. Саме існування інституту судимості сприяє виконанню вищевказаних завдань.
Діяльність держави у сфері боротьби із кримінальними правопорушеннями передбачає цілий комплекс заходів правового, політичного, виховного, організаційного та культурного характеру. До комплексу цих заходів відносять і покарання. Покаранню серед всіх інших заходів відноситься особливе місце, оскільки воно забезпечує охорону суспільства від кримінально-протиправних посягань, в ньому від імені держави виражається негативна оцінка вчиненого кримінального правопорушення та особи, яка це правопорушення вчинила.
Правовим наслідком покарання є судимість. Судимість виступає заключною стадією реалізації кримінальної відповідальності. Вона тісно пов’язана із сутністю особи, її правовим становищем, що визначає її соціальну позицію та роль в суспільстві. Нормативний зміст судимості визначений у ст. 88 Кримінального кодексу України (далі КК України).
Вчення про інститут судимості в науці кримінального права займає особливе місце. Це можна пояснити його важливість, як для вирішення теоретичних питань, так і для практики правозастосування. На сьогоднішній день питання щодо інституту судимості та її правових наслідків залишаються актуальними. Багато важливих і практично значущих аспектів досліджено не в повній мірі. До того ж, правова наука не стоїть на місці. В процесі її розвитку в край необхідно звертати увагу щодо питання судимості, її соціальної природи, правових наслідків. Новий КК України хоч й пролив ясність на певні питання, вніс зміни та нові положення, проте деякі питання досі залишаються невирішеними.
Об’єкт: сукупність правовідносин, які пов’язані із виникненням, існуванням і припиненням судимості.
Предмет: судимість та ї правові наслідки.
Методи: сучасні загальнонаукові та спеціальні методи пізнання: порівняльний, структурно-функціональний, історичний, логічний та інші.
Основні завдання:
розкриття судимості як соціально-правового явища;
розгляд судимості як форми реалізації кримінальної відповідальності;
аналіз загально-правових наслідків судимості;
аналіз кримінально-правових наслідків судимості;
розкриття питання щодо погашення судимості;
аналіз правил обчислення строків погашення судимості;
розгляд підстав, умов та порядку зняття судимості.
Джерела дослідження: Конституція України, Кримінальний кодекс України, Нікітіна А. О., Голіна В. В., Павлова Т. О., Грищук В. К., Устрицька Н. І., Пархета В., Лобенко К. М., Бойко О. Ю., Остапчук Л., Клочай Д., Расюк А., Репік І. В., Острогляд О. В., Муратова С. О. , Митрофанов І. І.
Структура: курсова робота складається із вступу, змісту, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Робота займає 34 сторінки.