Зразок роботи
ВСТУП
Практична психологія в її розумінні являє собою психологічне забезпечення різних соціальних сфер - охорони здоров'я, освіти, виробництва, спорту, права й ін.
Практична психологія представлена сукупністю галузей психології, що одержали своє найменування відповідно до тієї сфери, у яку вони включені: медична, педагогічна, інженерна (праці), спортивна, юридична і т.д. психологія. Ці галузі психології називаються прикладними. Таким чином, одне з визначень практичної психології - це розуміння її як прикладної дисципліни.
Особливістю прикладних галузей психології є їхня орієнтація на академічну дослідницьку психологію. Кожна із прикладних галузей психології являє собою науково-психологічне забезпечення й обслуговування відповідної практичної сфери. Прикладні галузі психології запозичають в академічної психології об'єктивно-наукові методи: спостереження, експеримент, тести, опитування. Інше розуміння практичної психології пов'язане із трактуванням її як особливої психологічної практики. Психологія тут не включається в існуючі сфери практичної діяльності, а створює особливу сферу психологічних послуг. Інакше кажучи, психологія формує свою власну психологічну практику.
Актуальність роботи. Практична психологія як психологічна практика орієнтована не на дослідження психіки, свідомості, а на роботу із психікою, зі свідомістю; на способи впливу психолога на свідомість іншої людини, на систему його уявлень про світ інших, самому собі; на його ціннісні орієнтації, на форми спілкування, характер взаємин. У психологічній практиці по суті непридатні ті методи, які використовуються в академічній психології. Ще однією особливістю психологічної практики є те, що людина у ній з'являється цілісно, у єдності своїх специфічних процесів, якостей, здатностей. Тому психолог-практик вимушен використовувати сукупність різних методів, які склалися в різних школах і напрямках психотерапевтичної практики.
Обєктом моєї роботи виступає практичний психолог.
Предметом роботи є особливості діяльності практичних психологів
Мета роботи: Дослідити особливості діяльності практичного психолога
Виходячи з мети роботи, переді мною виникають наступні завдання:
1. Проаналізувати наукову літературу з данного питання.
2. Дослідити види діяльності практичних психологів.
3. Надати пропозиції щодо професійної підготовки практичних психологів.