Зразок роботи
У сучасному світі, зокрема в Україні, депресивні стани у молоді є однією з найважливіших проблем у психології. Проблематика цього питання надзвичайно актуальна через нестабільність у політичній та економічній сферах, інформаційне перенапруження, невизначеність у завтрашньому дні, які є причинами психологічного стресу у молоді. Сучасний темп життя визначається прагненням молоді бути успішними, продуктивними, творчими для досягнення певного статусу в суспільстві. У пошуках досягнень молода людина часто перебуває у стані тривоги та психологічного стресу, збільшуючи навантаження як на фізичну, так і на психічну сфери. Депресивні стани у молоді в наш час є досить поширеними явищами, особливо в Україні, яка знаходиться на етапі становлення держави та її соціальних інститутів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія є широко розповсюдженою хворобою у всьому світі, на яку страждають понад 264 мільйони людей. Депресія може бути серйозною проблемою для здоров'я, особливо якщо вона тривала і приймає середню або важку форму. Це може призвести до значних страждань для молодої людини та до її або її поганого функціонування в освіті, на роботі та в сім’ї. У гірших випадках депресія може призвести до самогубства. Близько 800 000 людей помирають щороку у результаті самогубства, що є другою причиною смерті серед людей у віці 15-29 років [7].
Депресія – це складний синдром, при якому активізується наявність емоцій і є більше можливостей для конфліктів в емоційній динаміці. Це дуже мінливе поєднання афектів та афективно-когнітивних взаємодій. Основними емоціями, пов’язаними з депресією у молодих людей, є страждання, гнів, огида, зневага, страх, почуття провини та сором’язливість. Хоча фундаментальні емоції вважаються основними та найважливішими елементами депресивних станів у молодих людей, часто існують інші фактори: почуття сексуальної потреби, погіршення фізичного стану та втома, які впливають на інші компоненти депресії та її перебіг. Все це можна вважати прямим афектом або побічним продуктом депресії.
Вивченням та дослідженням депресивних станів у молоді займалися такі зарубіжні та вітчизняні вчені, як Д. Авдєєва, Б. Березін, Б. Блейхер, А. Уейн, В. Вілюнас, В. Волошин, Л. Гозман, О. Кернберг та інші. інші вчені. Здебільшого в психології депресія розглядається вченими як емоційний розлад, який характеризується гальмуванням фізичних навантажень та інтелектуальної активності внаслідок зміни емоційного фону та переважання негативних емоцій. Однак, на наш погляд, діагностичних