Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. В умовах невизначеності сьогодення питання про якісну адаптацію співробітників на підприємствах винесено на перше місце. Це пояснюється тим, що чим якісніше пройде психологічна адаптація співробітників до умов праці підприємства, тим більше шансів, що людина залишиться у компанії після випробувального терміну та буде виконувати покладені на неї обов’язки.
Недостатня професійна адаптація співробітників призводить до небажаних для бізнесу наслідків: низької продуктивності праці; значні помилки в роботі; незадоволення і пригніченого психологічний стан людини чи навіть дизадаптація; економічні втрати на перенавчання або навіть заміну співробітника. Натомість професійний відбір і якісна адаптація персоналу у подальшому в 2-2,5 раза зменшує плинність кадрів, на 10–15% підвищує продуктивність праці, у 1,5-2 рази знижує вартість підготовки кадрів
(В. Барко, Л. Карамушка, М. Корольчук, О. Креденцер, С. Миронець) [3, 18, 25, 33, 50].
Особливості професійної діяльності фахівців різних напрямів вивчали
Л. Карамушка, О.Креденцер, С. Максименко (цикл наукових праць присвячений проблемам підприємництва). Інші вчені присвятили свої праці професійному відбору й адаптації персоналу в силових структурах (В. Барко, М. Корольчук, В. Крайнюк, М. Макаренко, С. Миронець, В. Осьодло, О. Тімченко).
Мета і завдання дослідження. Метою магістерської роботи є аналіз основ психологічної адаптації персоналу, обґрунтування вибору інструментарію для проведення психодіагностики, розроблення практичних рекомендацій щодо якісної адаптації персоналу до умов праці підприємства.
Відповідно до мети визначено завдання дослідження:
• проаналізувати теоретичні основи виникнення адаптації;
• обґрунтувати вибір методів та методики дослідження і розробити програму емпіричного дослідження адаптації в ІТ компанії;
• здійснити аналіз результатів емпіричного дослідження процесу адаптації ТОВ «Альтресіпі»;
• розробити практичні рекомендації щодо якісної психологічної адаптації співробітників ІТ компанії.
Об’єкт дослідження – процес адаптації персоналу в компанії.
Предмет дослідження – психологічні особливості адаптації персоналу ІТ компанії ТОВ «Альтресіпі».
Для досягнення поставленої мети і вирішення визначених завдань використано як загальнонаукові, так і спеціальні методи дослідження:
- теоретичні:
аналіз наукової психологічної літератури, порівняння, узагальнення, систематизація отриманої інформації та її інтерпретація;
- емпіричні:
а) діагностичні – спостереження, індивідуальна бесіда, експертна оцінка та анкетування, вивчення документації;
б) у процесі аналізу адаптації персоналу для дослідження особистісної, соціально-комунікативної, емоційно-вольової та мотиваційної сфер працівників використовували такі методики як:
• професійний опитувальник (за М.С. Корольчук);
• методика «Діагностика рівня соціальної фрустрованості» (за Л. Вассермана в модифікації В. Бойко),
• методика «Професійна мотивація».
Структура випускної кваліфікаційної роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел (50 джерел). Робота містить 15 таблиць та 3 рисунки.