Зразок роботи
Актуальність дослідження. Проблема викорінення насильства в сім'ї є актуальною для нашої країни і кожного громадянина, оскільки її суть у порушенні прав людини і прав члена родини у сім'ї. Сім'я повинна бути "колискою демократії”, а не насильства, надавати безпеку, затишок, радість, наснагу до діяльності, життя, спілкування, що є можливим тільки за умови відсутності у ній насильства будь-яких видів і проявів. Причиною насильства в сім'ї багато дослідників називають гендерні стереотипи суспільства, оскільки громадська думка вимагає певної поведінки від чоловіка і жінки.
Останнім часом в Україні активізувалася робота з попередження насильства стосовно жінок як на державному рівні, так і зусиллями громадських організацій. В Україні відбуваються перші спроби запровадження й реалізації певних моделей роботи: превентивної, навчально-тренінгових програм, роботи з правоохоронними органами, організації притулків для жінок, кризових консультативних центрів (очних та заочних), центрів реінтеграції, груп взаємопідтримки чи самодопомоги, психотерапевтичних програм (індивідуальних та групових).
Однак дії різних установ та організацій доволі часто не скоординовані, спрямовуються переважно на реалізацію специфічних, суто відомчих завдань, що значно знижує ефективність роботи. Ступінь наукової розробки загальних теорій насильства, особливо в контексті теорії конфлікту, достатньо висока. Накопичена багата теоретична спадщина, що обумовлює можливість дослідження різноманітних аспектів насильства.
Фундаментальні основи сучасних теорій насильства були закладені в дослідженнях Х. Арангурена, Г. Блумера, М. Вебера, Д. Галтунга, Л. Гумпловича, Р. Дарендорфа, Е. Дюркгейма, Г. Зіммеля, Л. Козера, К. Маркса, Р. Мертона, Г. Москі, У. Самнера, Н. Смелзера, А. Смолла, П. Сорокіна, О. Шпенглера, Г. Тарда, З. Фройда, Е. Фромма та ін. Різноманітні аспекти проблематики насильства в сім'ї розглянуті в працях зарубіжних (психологів: Л. Берковіца, Е. і П. Добаш, М. Страуса, Н. Блеклока, Е. Саттерленда, соціологів: Г. Паттерсона, Р. Коллінза та ін.) і українських (соціологів Ю. Галустян, А. Лисова, психологів О. Лясковська, Н. Максимова, І. Грабська, О. Шинкаренко та ін.) дослідників. У педагогічній спадщині тема профілактики насильства в сім'ї частково представлена у роботах І. Трубавіної, Т. Алексєєнко, В. Захарченко, А. Ноур.
Таким чином, здійснюючи аналіз ряду праць по проблемі насильства в сім'ї, можна дійти висновку, що сьогодні відсутня чітка концепція соціальної роботи з темою домашнього насильства, а саме, несистематичною та невпорядкованою є організація діяльності в даному напрямі, не є чітко визначеним зміст такої роботи, її методи та форми, не визначені процедури та технології соціальної роботи. Тому дана тема є актуальною на даний час.
Метою дослідження є теоретичне обґрунтування технологій соціальної роботи з жінками, які зазнали насильства у сім’ї
Для досягнення мети передбачено виконання наступних завдань:
1. Дослідити сучасний стан розробленості наукової проблеми з соціальної роботи щодо сімейного насильства;
2. Здійснити аналіз технологій соціальної роботи з жінками, що зазнали насильства в сім’ї;
3. Розкрити зміст соціальної реабілітації як технології роботи з жінками, які зазнали насильства у сім’ї
Об’єктом дослідження є соціальна робота з жінками, що зазнали насильства в сім’ї.
Предметом дослідження є технології соціальної роботи з жінками, що зазнали насильства в сім’ї. Метди дослідження: загальнонаукові методи (аналіз, порівняння, систематизація, узагальнення), а також аналіз наукової літератури. Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків до кожного розділу, загальних висновків та списку використаних джерел.