Аналіз якості життя в Росії, Німеччині та Польщі (ID:282003)
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Основна частина………………………………………………………………….6
Висновки…………………………………………………………………………16
Список використаної літератури………………………………………………18
Зразок роботи
Державна робота з визначення і реалізації відповідного рівня та якості життя населення здійснюється шляхом встановлення стандартів (індексів) якості життя, які як правило включають три блоки комплексних індикаторів:
- перший блок індикаторів якості життя характеризує стан здоров’я населення і демографічні показники, які оцінюються про рівнях народжуваності, тривалості життя, природного приросту населення;
- другий блок відображає задоволення населенням індивідуальними умовами життя (достаток, місце проживання, харчування, робота та ін.), а також соціальне задоволення станом справ у державі (справедливість влади, доступність освіти і медицини, безпека існування, екологічне забезпечення). З метою оцінки даних індикаторів використовуються соціологічні опитування представницьких вибірок населення. Об’єктивним індикатором крайного ступеня невдоволення є рівень самогубств;
- третій блок індикаторів оцінює духовний стан суспільства. Рівень духовності визначається за характером, спектром і кількістю творчих ініціатив, інноваційних проектів, а також за частотою порушень загальнолюдських заповідей. В якості одиниць виміру використовуються дані офіційної статистики про соціальні аномалії, які вважаються гріхом (як правило співпадають з правопорушеннями) [2, с. 156].
Згідно першого блоку індикаторів були відібрані наступні питання для подальшого аналізу на основі вибраних країн [1].
C7-C15. Як Ви в цілому оцінюєте стан свого здоров’я?
Стан здоров’я безумовно є одним із основоположних критеріїв якості життя.
З наданих даних видно, що найкраще оцінюють свій стан здоров’я в Німеччині. Більше 60% німців оцінюють свій стан здоров’я добре і дуже добре, дещо менший цей показник у Польщі – 57% і лише третина росіян може похвалитися своїм станом здоров’я – 35%. Такі дані є наслідком введення системи державно-приватного медичного страхування в Німеччині та Польщі, та збереження державного медичного забезпечення в Росії.
Таким чином за цим показником Росія значно відстає від інших досліджуваних країн, що беззаперечно впливає і на якість життя в цілому.
Інші роботи з даної категорії: