Спеціальна фізична підготовка військовослужбовців внутрішніх військ МВС України: Навч.посіб. / О.В. Хацаюк. – Х.: Акад. ВВ МВС України, 2012. – 166 с. (ID:203270)
Зміст
Вступ …………………………………………………………………………..
Розділ 1. Гімнастика та атлетична підготовка …………………………….
Розділ 2. Прискорене пересування та подолання перешкод …………….
2.1. Прискорене пересування ……………………………………………….
2.2. Подолання перешкод …………………………………………………..
Розділ 3. Заходи фізичного впливу ………………………………………..
3.1. Рукопашний бій (бойовий розділ) …………………………………….
3.2. Професійне втручання (для підрозділів, які залучаються на службу) ..
Розділ 4. Плавання ………………………………………………………….
Розділ 5. Спортивні ігри …………………………………………………….
Розділ 6. Комплексні заняття ……………………………………………….
Розділ 7. Методична підготовка ……………………………………………
Висновки ………………………………………………………………………
Рекомендована література та Інтернет джерела для поглибленого вивчення дисципліни …………………………………………………………
Література …………………………………………………………………….
Додатки ……………………………………………………………………….
Зразок роботи
У даному навчальному посібнику уперше розглянуто зміст спеціальної фізичної підготовки військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.
Автором у відповідності до вимог керівних документів з організації та проведення спеціальної фізичної підготовки у МВС України та внутрішніх військах МВС України надано методичні рекомендації щодо проходження даної навчальної дисципліни.
Навчальний посібник містить достатню кількість рисунків (фото), ряд тестових завдань для більш швидкого удосконалення військово – прикладних навичок рукопашного бою, подолання перешкод, прискореного пересування та розвитку основних фізичних якостей.
У розділі «Заходи фізичного впливу», авторським колективом розкривається зміст професійного втручання для військовослужбовців, які заступають на службу по охороні громадського порядку. Цей розділ відпрацьовано у відповідності до Керівництва з фізичної підготовки і спорту внутрішніх військ МВС України.
Видання може бути використане викладачами кафедри фізичної підготовки та спорту ВНЗ освіти МВС України, інструкторами по спорту, командирами підрозділів, слухачами та курсантами навчальних закладів освіти МВС України для підготовки до навчально – тренувальних занять зі спеціальної фізичної підготовки.
Однією із визначальних характеристик сучасної держави являється її спроможність забезпечити дотримання законності всередині країни та проведення комплексу заходів, які напряму пов’язані із зміцненням та захистом своєї суверенності на міжнародній арені світу.
Вище викладене можливе при наявності сучасних збройних сил та правоохоронних структур, які здатні виконати данні завдання на належному рівні. Такою унікальною і універсальною правоохоронною структурую являються внутрішні війська МВС України.
Бойова готовність військовослужбовців внутрішніх військ забезпечується багатьма факторами, особливе місце серед яких займає фізична підготовка, яка являється одним із основних предметів бойової підготовки, важливою і невід’ємною частиною системи бойового удосконалення особового складу військ.
У свою чергу спеціальна фізична підготовка своєю прикладністю забезпечує більш якісне та професійне виконання службово – бойових завдань за призначенням покладених на військовослужбовців внутрішніх військ МВС України без травмувань та загибелі особового складу.
Спеціальна фізична підготовка військовослужбовців є складовою частиною загальної системи навчання та виховання особового складу внутрішніх військ і спрямована на забезпечення фізичної готовності особового складу до бойової діяльності. Основною метою СФП є забезпечення необхідного рівня фізичної готовності військовослужбовців до виконання завдань за призначенням.
Загальними завданнями спеціальної фізичної підготовки військовослужбовців є:
- підвищення всебічної фізичної підготовленості шляхом розвитку та вдосконалення фізичних якостей;
- формування професійно-прикладних навичок з пересування по пересіченій місцевості, подолання перешкод, рукопашного бою та військово-прикладного плавання;
- забезпечення високої професійної працездатності;
- підвищення стійкості організму до впливу несприятливих факторів службово-бойової діяльності;
- зміцнення здоров’я, загартування, гармонійного фізичного і духовного розвитку.
Інші роботи з даної категорії: