Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Аналізуючи будь-яку танцювальну систему (класичний, народний, історично-звичайний, соціальний танець), можна чітко виділити певну послідовність рухів, властиву лише цій танцювальній системі. Особливо це помітно в класичному балеті, де є чітко встановлена мова рухів, що відшліфовувалася століттями. Коли йдеться про сучасні танці, то аналіз рухової мови лексичного модуля найчастіше підмінюють міркуваннями, пов’язаними з сучасністю теми твору, звучання музики та героїв твору.
На початку ХХ століття з’явилася нова мова рухів - лексичний модуль, який отримав назву dance modern. Тоді ж відбувся розвиток джазового танцю як специфічної танцювальної техніки. Розвиваючись, ці танцювальні прийоми не могли впливати один на одного, тому, починаючи з 70-х років нашого століття, народилося багато танцювальних технік, які органічно поєднують елементи джазового танцю, модерну та багато запозичують у класичного балету.
Джазовий модерн - один із напрямків сучасної зарубіжної хореографії, який бере свій початок у ХІХ ст., але цілком сформувався наприкінці ХХ ст. в США та Німеччині, де виник термін «сучасний танець», котрий відноситься до сценічної хореографії, що відкидає традиційні балетні форми. Увійшовши в ужиток, він витіснив інші терміни, що виникли в ході розвитку цього напряму (вільний танець, дунканізм, танець босоніж, ритмо-пластичний танець, експресивний, експресіоністський).
Аналіз останніх публікацій. Проблематику впливу фольклору на сучасне танцювальне мистецтво і як наслідок
формування джаз-танцю досліджували: Ф.Софронов, Н.Шереметівська, І.Шилова, Л.Кияновська, Д.Шариков. М.Погребняк та інші.
Метою курсової роботи є дослідження особливостей становлення та розвитку джазового танцю.
Відповідно до поставленої мети виникли наступні завдання для вирішення у роботі, зокрема:
- описати основні віхи історії становлення та розвитку джазового танцю;
- дослідити розвиток джазових танців у 30-50-х рр. ХХ ст.;
- розглянути основні види джазового танцю;
- проаналізувати особливості появи танцю джаз - модерн у контексті розвитку джазу 60-х років XX ст.;
- визначити особливості техніки джазового танцю;
- охарактеризувати значення імпровізації в джазовому танці.
Об’єктом дослідження є джазовий танець.
Предметом дослідження є специфіка розвитку джазового танцю.