Зміст
1.Предмет і завдання статистики. Складові частини статистики, її метод. Взаємозв'язок статистики з суміжними економічними науками
2. Основні питання методології статистичних групувань. Ряди розподілу
3.Відносні величини інтенсивності та їх використання
4.Суть і характеристики варіації. Середнє лінійне і середнє квадратичне відхилення
Практичне завдання
Для оцінки й аналізу ринку нерухомості Вaшoгo міста здійснено 2% ви¬падковий відбір проданих протягом останнього року 20 трьохкімнатних квар¬тир.
Спроектуйте макет статистичної таблиці, який характеризував би одержані дані з виділенням параметрів: місце розташування, наявність телефону, по¬верх, загальна площа, житлова площа, вартість, інше. Вкажіть тип та елеме¬нти таблиці. Внесіть емпіричні дані в таблицю 2.
Побудуйте варіаційний ряд розподілу проданих квартир за ознакою "поперх". Вкажіть елементи цього ряду та зобразіть його графічно. Побудуйте варіаційний ряд розподілу проданих квартир за розміром загаль¬ної площі, утворивши 5 груп з рівними інтервалами. Вкажіть елементи цього ряду і зобразіть його графічно.
Визначте, а) середній розмір квартири (звичайним способом та способом "моментів"; б) модальне та медіанне значення розміру; п) квадратичний коефі-цієнти варіації, квартильний та децильний розмах; г) з ймовірністю 0,954 грани¬чну похибку вибіркової середньої та частки квартир, загальна площа яких пере¬вищує 90 м. кв., а також довірчі межі, в яких можна сподіватися відсоток таких квартир та середнього розміру квартири у генеральній сукупності. Поясніть отримані результати.
4 Складіть комбінаційний розподіл проданих квартир за ознаками місце роз¬ташування та вартість. Визначте коефіцієнт взаємної спряженості, поясніть його зміст. Зробіть висновки про наявність та істотність зв'язку з імовірніс¬тю 0,05.
Здійсніть аналітичне групування, яке б описувало залежність вартості про¬даних квартир від розміру загальної площі. Оцініть щільність та перевірте
істотність зв'язку між названими ознаками.
5. Побудуйте чотирьохклітинну таблицю розподілу проданих квартир за озна¬ками "наявність телефону" та "вартість". Розрахуйте коефіцієнт асоціації та відношення шансів. Поясніть їх зміст.
Література