Зміст
Задача №1
Визначити розмір страхового платежу по добровільному страхуванню домашніх тварин, якщо відомі такі дані:
– збитковість страхової суми: 1 рік – 1,1%; 2 рік – 1,6%; 3 рік – 1,5%; 4 рік – 1,9%; 5 рік – 2,1%;
– вірогідність, з якою зібраних внесків вистачить на виплати страхових відшкодувань – 0,9876;
– питома вага навантаження в структурі брутто-ставки – 27%;
– страхова сума складає 1 тис. грн.
Задача №2
У тролейбусному депо працює 96 водіїв, 120 кондукторів та 10 ревізорів-контролерів. Визначити:
1) розмір страхових платежів, сплачених за страхування персоналу депо;
2) загальну суму виплат, якщо сталися такі страхові випадки: 2 водія загинуло в дорожньо-транспортній пригоді, а 3 отримали інвалідність ІІ групи, 8 осіб були визнані непрацездатними, з них 3 особи лікувалися 7 днів, 5 осіб – 14 днів.
Задача №3
У страховій компанії застрахований ризик непогашення кредиту. Кредит в сумі 150 тис. грн. виданий на 7 місяців під 20% річних. Страховий тариф – 3%, межа відповідальності страховика – 85%. Позичальник своєчасно не погасив суму боргу. Визначити:
1) суму страхового платежу;
2) розмір страхового відшкодування.
Ситуаційне завдання
Торгівельне підприємство, яке має в своєму розпорядженні легковий автомобіль (об’єм двигуна 2500 кубічних сантиметрів), уклало договір обов’язкового страхування відповідальності. Договір страхування укладений строком на 2 місяці і в ньому зазначено 3 особи, які можуть експлуатувати даний автомобіль. Мінімальний та максимальний водійський стаж цих осіб складає відповідно 2 і 4 роки. Автомобіль переважно використовується на території м. Київ. Страхувальник вперше звернувся до страхової компанії за отриманням страхового захисту своєї відповідальності перед третіми особами. Коригуючи коефіцієнти визначено в договорі у максимальному розмірі. Через 24 дні після вступу договору в законну силу, відбувся страховий випадок, за яким виплачена сума відшкодування склала 96000 грн.
Дайте відповіді на такі запитання:
1) хто виступає в якості суб’єктів за даним видом страхування?
2) як визначається розмір страхового платежу та яка його величина в даному випадку? Коли може застосовуватися система бонус-малус та в чому її суть?
3) в якому обсязі встановлений ліміт відповідальності страховика?
4) які існують види договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності?
5) чи встановлюється франшиза по даному виду страхування?
6) які особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян?
7) які існують типи договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності? До якого типу договору відноситься наведена ситуація?
8) які особливості укладання наведеного договору страхування? В яких випадках дія договору може бути достроково припинена? Чи буде діяти надалі договір страхування відповідальності після настання страхового випадку?
9) чи буде діяти договір страхування в разі ліквідації страховика?
Література