Зразок роботи
ВСТУП
Із ростом науково-технічної революції проходить вдосконалення усіх сфер науки і техніки. Особливо це помітно в галузі комп'ютерних технологій та мікропроцесорних систем. Дуже широкого використання набули персональні комп’ютери, тому, що із використанням ПК збільшується продуктивність праці, що збільшує прибутки, крім того їх потужність постійно збільшується, а ціна зменшується. Оновлення та модернізація різних компонентів ПК, програмного забезпечення проходить майже кожен місяць.
Постійно зростаючі вимоги до моніторів та відеокарт зумовлюють постійну їх модернізацію. Внаслідок цього різні фірми виробники відеоадаптерів змагаються за володіння ринком, випускаючи високоякісні плати за помірною ціною. На даний момент високі позиції займають такі фірми як: Gigabyte, ATI, Matrox, nVidia, Diamond multimedia, Creative Labs, Trident і інші. Також велику роль у розробках ві-деоадаптерів відіграє індустрія відеоігор, яка постійно вдосконалює і наближає графіку до реальності, що перевантажує відеокарту.
Раніше (10-20 років тому) не було таких високих вимог до компонентів відео-системи, тому, що не було в цьому потреби. Але з розвитком графічного програмного забезпечення, прикладних програм, комп’ютерних ігор розвивалась і відео система комп’ютера. Сучасні дорогі відеоадаптери мають вбудовані TV-тюнери (пристрої для перегляду телепередач), підтримують підключення декількох моніторів (для кожного монітора свій відеоадаптер, причому один з них первинний), частоту ядра і частоту пам’яті DDR до 500 МГц, підтримку DirectX 9.0, і інші можливості.
Також широкий вибір і на ринку моніторів, які бувають випуклі електро-променеві та плоскопанельні рідкокристалічні, мають вишуканий дизайн, цифрове меню чи USB-інтерфейс, а розміри екрану коливаються від 12 до 42 дюймів.
Сучасна відео система з допомогою програмного і додаткового апаратного забезпечення дозволяє редагувати з високою якістю будь-який відомий формат зображення, перехвачувати зображення з програми чи відеоролика, з подальшим редагуванням, дивитись телепередачі та зберігати їх на диску, створювати комп’ютерні мультики і фільми, створювати спец ефекти для кінострічок і багато інших можливостей.