Зразок роботи
ВСТУП
Роблячи підсумки, слід відмітити, що товари господарського призначення охоплюють широкий асортимент товарів, які відрізняються за різними матеріалами та методами виробництва, і включають в себе безліч видів і різновидів.
Для підвищення конкурентоспроможності на ринку товарів господарського призначення постійно відбувається оновлення асортименту завдяки впровадженню передових технологій та використанню нових матеріалів і сировини, що призводить до поліпшення їх споживчих властивостей.
Історія виготовлення виробів зі скла має давні коріння. Відомо, що виготовлення скляних виробів було розповсюджене майже 12 тисяч років до нашої ери, включаючи отримання скляних намистин та виробів із скла.
В Древньому Єгипті, майже 4 тисячі років до нашої ери, розпочалося виробництво скла, а в I-IV століттях н.е. ця галузь розповсюдилася на всі країни Західної Європи та Близького Сходу. Проте падіння Римської імперії у V столітті н.е. призвело до спаду цього мистецтва та ремесла, включаючи виробництво скла.
Відродження виробництва скляних виробів відбулося у Венеції між XII і XV століттями. Наприкінці XVII століття венецьке скляне виробництво відступило, а лідером в цій галузі стала Чехословаччина. Особливу славу здобув богемський кришталь, який і донині користується великою популярністю в усьому світі.
На території Київської Русі виготовлення скляних виробів розпочалося у I столітті н.е., а вже в X-XI століттях тут виготовляли скляні намистини, браслети, кубки та мозаїчну смальту. В Західній Європі були відомі скляні вироби стародавніх майстрів Київської Русі, яких вважали достойними конкурентами візантійських майстрів.
Починаючи майже з середини XIX століття, вироби зі скла в усіх країнах стали вироблятися масово завдяки машинам, що призвело до механізації та автоматизації цієї галузі. Вчені, такі як М.В.Ломоносов, К.Г.Лаксман, О.К.Чугунов, Д.І.Менделєєв, І.В.Гребенщиков, В.Е.Тищенко, І.І.Китайгородський, О.Н.Бережний та інші, зіграли важливу роль у розвитку наукових основ скляного виробництва в Росії.
Сучасна промисловість скла в Україні успішно впроваджує технології для виробництва різних видів скляних виробів, таких як оптичне, світлотехнічне, радіаційно-стійке, зміцнене, тугоплавке, хімічно стійке, люмінесцентне, волокнисте, тарне та ситалове скло, які знаходять застосування у різних сферах господарства. Всесвітній ринок також спостерігає значний розвиток у сфері виробництва нових будівельних матеріалів для конструкцій, декору та облицювання.
По-перше, скляний посуд має важливе призначення у задоволенні основної потреби людини - харчуванні. Його використовують для подачі, тимчасового зберігання, приготування і тривалого (або непродовжуваного) зберігання їжі. За використанням утилітарної функції, скло також задовольняє естетичні потреби людини. Художньо-декоративні скляні вироби відіграють чисто естетичну роль, прикрашаючи наше оточення.
Оскільки ця проблема має велике значення, ми вибрали наступну тему для нашого курсового дослідження: "Аналіз товарів побутового вжитку із скла".
Об'єктом дослідження є товарознавство у сучасному світі.
Предметом дослідження є побутові товари із скла.
Метою дослідження є надання товарознавчої характеристики побутовим товарам із скла.
Згідно з метою та предметом дослідження, були сформульовані такі завдання:
Вивчити початкову сировину як фактор, що впливає на споживчі властивості і якість скляних виробів.
Дослідити формування споживчих властивостей побутових товарів із скла.
Розглянути класифікацію та асортимент побутових товарів із скла.
Вивчити вимоги до якості побутових товарів із скла, визначені в нормативно-технічній документації
Методологія дослідження включала теоретичний аналіз наукової літератури, синтез і узагальнення даних, порівняльний аналіз та конкретизацію в результаті.