Зразок роботи
ВСТУП
Пиво – старовинний слабоалкогольний ячмінно-солодовий напій, що володіє приємною гіркотою, ароматом хмелю, здатністю вспінюватися при наповненні келиху і довгий час утримувати на поверхні шар компактної піни.
У всіх країнах світу споживають цей освіжаючий напій, але найбільше його виробляють і споживають в Америці (36,4% загальносвітового виробництва), Європі (35,5%) та Азії (21,8%)
Технологія пива заснована головним чином на життєдіяльності зерен ячменю і пивних дріжджів. При приготуванні пива протікає багато фізико-хімічних, біохімічних та інших процесів, які зумовлюють якісні та смакові показники готового продукту.
Завдяки приємному смаку, тонізуючій дії, пиво має великий попит у населення, в багатьох країнах виступає суперником міцних алкогольних напоїв. Залежно від сорту пиво містить 4-10% легкозасвоюваних живильних речовин, головним чином вуглеводів, невелику кількість амінокислот і інших продуктів розщеплювання білка, а також мінеральні речовини. Крім того, в ньому міститься 1,5-7% спирту, до 0,4% вуглекислого газу, гіркі і дубильні речовини, органічні кислоти.
Зменшення виробництва пива на душу населення у розвинених країнах пояснюється появою інших натуральних і ненатуральних напоїв. Проблемою виробництва пива в Україні є фальсифікація слабоалкогольної продукції, низький рівень якості пива, що не відповідає державним стандартам. Тому дослідження фізико-хімічних властивостей та методів їх дослідження слабоалкогольних напоїв є актуальним напрямком на сьогоднішній день.
Об'єктом дослідження курсової роботи є пиво різних українських виробників, зокрема ТМ «Рогань», «Чернігівське» та «Оболонь».
Предметом дослідження є фізико-хімічні властивості та методи дослідження пива ТМ «Рогань», «Чернігівське» та «Оболонь».
Метою даної курсової роботи є вивчення фізичних та хімічних властивостей слабоалкогольних напоїв та методів їх дослідження. Реалізація поставленої мети здійснюється шляхом вирішення наступних завдань:
- надання загальної характеристики слабоалкогольним напоям, зокрема пиву;
- аналіз хімічного складу пива;
- обґрунтування головних показників якості пива;
- вивчення фізичних властивостей слабоалкогольних напоїв, а саме пива;
- дослідження фізичних методів дослідження пива;
- вивчення хімічних властивостей пива;
- аналіз хімічних методів дослідження пива;
- узагальнення головних фізико-хімічних властивостей пива та їх методів дослідження.