Зразок роботи
Однією зі сфер державного управління, що потребує аналізу є перевірка якості дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння як одного з важливих чинників стабільності економіки України, адже на сьогодні досить важливою проблемою залишається їх справжність та якість.
Дослідження динаміки розвитку українського ринку ювелірної продукції вказують на те, що в умовах кризової економіки на споживчому ринку відбуваються зміни та структурні зрушення, що стосуються і обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в Україні. Ювелірний ринок України за останні 5 років виріс за всіма показниками. Відповідно підрахунків експертів, сумарний дохід ювелірних підприємств за 2015 р. досяг 10,5 млрд. гривень. Із зростанням добробуту українців пожвавився попит на ювелірну продукцію. За останні декілька років обсяги продажів виросли майже в три рази. Сьогодні в Україні у виробництві ювелірних виробів зайнято 15 тис. чоловік, в торговій мережі – 25 тис. чоловік [1].
Сьогодні в ювелірній промисловості широко використовують топаз. Кольорове розмаїття каменю дає широкі можливості для його імітації. Визначити справжність каменя можна тільки за допомогою спеціальних досліджень.
Саме це й зумовило вибір теми з огляду на актуальність відповідної наукової і практичної проблем, а також на необхідність розроблення заходів регулювання, спрямованих на забезпечення та сприяння якості в сфері обігу дорогоцінного каміння.
Об’єктом досліджень є коштовне каміння на прикладі топазів.
Предметом дослідження є ідентифікаційна експертиза коштовного каміння, а саме топаза «Імперіал».
Метою роботи є ідентифікаційна експертиза коштовного каміння. Для досягнення поставленої мети було поставлено наступні завдання:
ознайомлення із загальною характеристикою коштовного каміння;
аналіз теоретичної основи ідентифікації коштовного каміння;
провести вибір критерій та показників для ідентифікаційної експертизи групи топазів;
здійснити аналіз результатів ідентифікаційного дослідження;
виконати оформлення отриманих результатів з ідентифікаційної експертизи топазів.
Для вирішення поставлених питань були використані наступні методи: аналітичний: аналіз, синтез, систематизація, зіставлення,порівняння, узагальнення та класифікація що дозволить ідентифікувати коштовне каміння, що дозволило узагальнити та систематизувати погляди вчених на проблему, яка вивчається.
Методологічною основою для написання курсової роботу слугували наступні матеріали: нормативно-правова база України (постанови, положення, закони), internet ресурс, а також публікації вчених Е. Я. Кієвлєнко, О.П. Беліченко, Є.Ю. Пащенко, В.М. Мацуй, Ю.М. Епатко, Т.М. Артюх та інші.