Зразок роботи
Магістерська робота складається з трьох розділів. У першому теоретичному розділі досліджено теоретико-методичні основи вивчення розвитку туризму в країні. Розглянуто існуючі підходи до трактування поняття туризм. Здійснено узагальнення існуючих підходів до класифікації видів та форм туризму. Проаналізовано наукові праці з проблематики дослідження, охарактеризовано ступінь вивченості теми дослідження на сучасному етапі. Здійснено опис методики дослідження, та обґрунтовано використання усіх методів дослідження.
У другому розділі вивчено передумови та чинники розвитку туризму в Україні в період до 2013 р. Запропоновано періодизацію, що складається з шести етапів. Проаналізовано основні нормативно-правові документи, що регулюють туристичну сферу в Україні, з’ясовано значення дво- та багатостороннього міжнародного співробітництва у розвитку туризму в державі. У роботі також з’ясовано, що завдяки різноманітним природно-географічним умовам, туризм України є багатофункціональним, сприяють цьому і відповідні кліматичні чинники розвитку туризму в Україні.
Вивчено що в Україні склалася несприятлива соціально-економічна ситуація для розвитку туризму. Досліджено динаміку показників ВВП, ІЛР, доходи населення, витрати на туризм. Проаналізовано наявну туристичну інфраструктуру, на основі чого зроблено висновки про певні проблеми, які впливають на туризм.
Проаналізовано історико-культурні ресурси України, як один з важливих чинників розвитку туризму в державі. Вивчено історико-культурну спадщину усіх етапів історії України. З’ясовано, що наявність значних історико-культурних ресурсів є однією із ключових у розвитку туризму України та поліпшення туристичного іміджу держави.
У третьому розділі вивчено сучасний стан та проблеми розвитку туризму в Україні в умовах системної кризи. На основі дослідження показників з’ясовано, що, незважаючи на те, що в Україні спостерігається неухильне зростання як доходів від туризму, так і кількості туристів, які відвідали країну, ці показники в абсолютному вираженні порівняно з розвинутими країнами є майже найнижчими. Проаналізовано наявні проблеми, що заважають розвитку туризму в Україні на сучасному етапі.
Вивчено вплив системної кризи на територіальні відмінності поширення туризму в державі. Проаналізовано наявні підходи до туристичного районування України. Охарактеризовано особливості розвитку туризму у кожному регіоні. Проаналізовано, що у результаті анексії Криму та воєнного конфлікту на Сході, дещо змінилися дестинації внутрішніх та міжнародних туристичних потоків. Визначено лідерів туристичних прибуттів, до яких належать м. Київ, Одеська та Львівська обл.
У роботі досліджено перспективи розвитку туризму в Україні. З’ясовано, що перспективними видами туризму є чуттєвий туризм, аматорський туризм, екологічний туризм, спелеотуризм, сільський туризм. Визначено, що для розвитку туризму у державі існує необхідність застосування системного підходу у реформуванні державної політики з туризму, покращення інвестиційного клімату, інфраструктури, популяризації українського туризму закордоном та в межах України.
Запропоновано тур Україною під назвою «Україна, яку ми змінимо разом!». Показано, що цей тур, як приклад чуттєвого туризму, покликаний наочно показати існуючі проблеми українського суспільства на реальних прикладах. Визначено, що тур має на меті підвищення національної самосвідомості громадян та сприятиме залученню як внутрішніх, так й іноземних туристів. З’ясовано, що, у результаті реалізації туру, існують перспективи нарощення туристичного потенціалу держави, збільшення частки туризму у ВВП та приросту туристичних потоків до неї, що у свою чергу сприятиме виходу туризму із кризи.
Ключові слова: туризм, Україна, системна криза, динаміка туризму, туристичний потік, туристична сфера.