Стан та перспективи розвитку релігійного туризму в Україні (ID:322728)
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………………….….3
Розділ 1. Суть та особливості організації релігійного туризму…………….….6
1.1 Паломницький туризм……………………………………………………6
1.2 Пізнавальні тури релігійної направленості…………………………….10
1.3 Особливості організації релігійного туризму в Україні……………..12
Розділ 2. Характеристика діяльності підприємства «НАМІ-ТУР»……………17
2.1 Загальна характеристика підприємства «НАМІ-ТУР»………………17
2.2 Діяльність підприємства «НАМІ-ТУР»………………………………19
2.3 Діяльність тур фірми, яка пов’язана з релігійним туризмом………23
Розділ 3. Перспективи розвитку релігійного туризму в Україні……………..28
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….…35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ І ЛІТЕРАТУРИ……………………..38
Зразок роботи
Об'єктами залучення релігійних туристів є святі місця та центри релігій. Поїздки туди можуть бути обумовлені культовими актами, святами, фестивалями, які відбваються в певну пору року. При міжнародних поїздках туристу слід пройти митні, валютні, візові та інші формальності.юююю Відродження релігійного життя – одна з складових частин становлення незалежності і державності України. Релігійність українського народу є невід’ємною складовою національної культури. Після етапу бурхливого сплеску початку 90-х років XX століття цей процес зараз набирає цивілізованого розвитку, а його динаміка свідчить про стійкість тенденції. Так за останні 5 років кількість зареєстрованих релігійних організацій всіх конфесій зросла на 1,4 рази саме за рахунок зростання певних релігійних громад, які утворюються та реєструються за бажанням віруючих. Позитивним явищем є також розбудова культових закладів, серед яких особливо слід відзначити зростання чисельності монастирів (в 1,6 рази), оскільки вони здавна виступали центром концентрації релігійного життя.
Домінуючим релігійним напрямком в Україні є християнство, на яке припадає майже 95% всіх віруючих, з них 54,5% - православні, 18,6% - католики.
Україна має сакральні християнські святині регіонального значення, що є чинником формування іноземних паломницьких потоків в Україну переважно з Росії та Польщі. Серед зарубіжних паломницьких потоків переважають паломницькі тури в Росію (Сергіїв Посад, Санкт-Петербург, о.Валаам і т.д). Традиційним центром тяжіння для християн України є Свята Земля, що утворює постійний споживчий ринок, зі значними потенційними можливостями.
На сучасному етапі даний ринок поступово набирає розвитку. Організацією паломницьких турів, як міжнародних, так і внутрішніх займаються переважно структури створені під егідою християнських церков та структури, створені окремими громадами та культурно-релігійними громадськими організаціями. Саме вони є найчисленнішими суб’єктами даного ринку. Лише не значна частина туристичних підприємств працює на ринку релігійного туризму (наприклад «Яффа», «Тріада», та деякі інші), що частково можна пояснити специфікою організаційної діяльності та орієнтацією споживчого ринку переважно на структури релігійних організацій.
Інші роботи з даної категорії: