Зразок роботи
УНІКАЛЬНІСТЬ 80%
ВСТУП
Актуальність теми. Туризм - галузь, що динамічно розвивається, впливає на економічний і соціальний розвиток життя країни. Український туризм має великий потенціал розвитку. Вигідне географічне розташування України, сприятливі кліматичні умови, унікальна та багата культурно-історична спадщина, широкий вибір у готельно-ресторанному секторі - всі ці фактори сприяють швидкому розвитку туризму.
Міжнародна індустрія туризму наразі зіткнулася зі значною кількістю викликів, спричинених кризою, але серед найбільших і найвпливовіших викликів - COVID-19 і повномасштабна війна в Україні. Туризм надзвичайно чутливий до будь-яких економічних та політичних коливань, на індустрію гостинності впливають не лише глобальні пандемії, а й військові конфлікти та терористичні загрози, зміни клімату, коливання валютних курсів, фінансово-економічні кризи та зміни економічної ситуації в країні.
У 2019 році почалася пандемія COVID-19, через яку туризм зазнав сильного удару не лише в Україні. Слід зазначити, що пандемія української індустрії гостинності мала проблеми з нестабільною політичною, економічною та соціальною ситуацією в країні, а також поганим регулюванням туристичної галузі, і вона ще більше загострила проблеми розвитку туризму в Україні. А оскільки 24 лютого 2022 року на територію України почалося повномасштабне вторгнення, яке триває досі, то передбачити подальший вплив на територію та особливості її дії важко. Пріоритетом є те, щоб Україна брала приклад з країн, які мають подібний досвід, і продовжувала підтримувати галузь.
Аналіз літератури дає змогу встановити, що найважливішими напрямками досліджень у сфері туризму є правові, економічні, соціальні, історико-правові та міжнародні. Питаннями розвитку туризму роками займаються вітчизняні та зарубіжні вчені Н. А. Алешугіна, А. П. Андрєєва, І. В. Безуглий, Х. Кріпендорф, А. А. Зеленська, В. А. Квартальнов, В. Кемонс, Ф. Котлер, Р. Ланкар, В. Міддлтон, II. Набок, Н. Олієр, М. Б. Онисько, Л. М. Побоченко, К. Рігер, М. П. Мальська, В. І. Мацола, О. М. Савченко, Г. Ф. Шаповал, І. М. Шкільний та ін.
Метою роботи є дослідження особливостей і тенденцій розвитку міжнародного туризму в Україні в умовах кризи.
Для досягнення цих цілей необхідно вирішити низку завдань:
- визначити зміст і розвиток міжнародного туризму як економічного явища;
- привести класифікацію міжнародного туризму;
- вивчити фактори, що впливають на розвиток міжнародного туризму у світі;
- охарактеризувати сучасні тенденції та нові напрямки розвитку туристичного бізнесу в Україні й у світі з урахуванням кризових факторів;
- проаналізувати динаміку розвитку міжнародного туризму в Україні під впливом світової пандемічної кризи та в умовах війни;
- розкрити зміст перешкод розвитку міжнародного туризму в Україні внаслідок кризових явищ та внести пропозиції щодо їх подолання;
Об'єктом дослідження є процеси функціонування та розвитку міжнародного туризму в умовах кризи в Україні.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти розвитку міжнародного туризму в Україні в умовах кризових та соціально-економічних потрясінь.