Удосконалення фінансового планування діяльності підприємства (ID:1129985)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. СУТНІСТЬ І ОСНОВНІ НАПРЯМИ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ 5
1.1.Сутність фінансового планування та необхідність його впровадження на підприємстві 5
1.2. Зміст фінансового планування, його цілі і завдання 15
РОЗДІЛ ІІ. РОЗРОБКА ШЛЯХІВ УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ ТОВ «КРИВООЗЕРСЬКА ХАРЧОСМАКОВА ФАБРИКА» 20
2.1.Дослідження фінансового планування на підприємстві 20
3.2. Підвищення ефективності фінансового планування ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика»з використанням методів економіко-математичного моделювання 26
3.3.Визначення тенденцій розвитку фінансового стану підприємства на основі планових показників та оптимізації планових рішень 28
ВИСНОВКИ 30
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 32
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Сучасний ринок висуває серйозні вимоги до підприємства. Складність і висока рухливість відбуваються на ньому створюють нові передумови для більш серйозного застосування планування. Основними чинниками зростання ролі планування в сучасних умовах є:
збільшення розмірів фірми і ускладнення форм її діяльності;
висока нестабільність зовнішніх умов і факторів;
новий стиль керівництва персоналом;
посилення відцентрових сил в економічній організації.
У ринковій економіці підприємці не можуть домогтися стабільного успіху, якщо не будуть чітко й ефективно планувати свою діяльність, постійно збирати й акумулювати інформацію, як про стан цільових ринків, положення на них конкурентів, так і про власні перспективи і можливості.
Методологія фінансового планування побудована на розгляді балансу, матеріалах, необхідних для складання фінансового плану.
Методологія фінансового планування і контролю впорядкувала фінансові взаємовідносини між суб'єктами господарювання та бюджетом. У цьому відношенні процедури фінансового планування спростилися. У той же час значно підвищилася відповідальність фінансових працівників підприємств за якість прийнятих планових рішень.
Збільшився ризик при формуванні стратегії розвитку підприємства: працювати прибутково або стати банкрутом. Тому ефективність використання фінансових ресурсів стала головним критерієм при виробленні стратегії і тактики ведення господарської діяльності, відборі тих чи інших інноваційних заходів, прийняття інвестиційних рішень.
Перехід до ринкової економіки аж ніяк не скасовує необхідність прогнозування і планування в економіці, а виводить завдання економічного планування і прогнозування на більш високий рівень, вимагаючи більшої відповідальності при проведенні заходів з планування та прогнозування на підприємстві, так як від цього залежить, в самому прямому сенсі, виживаність цього підприємства в жорстких рамках реального ринкового господарства. Процеси формування, розподілу і використання фондів грошових ресурсів стали виключною прерогативою самих підприємств. Нова методологія фінансового планування і контролю впорядкувала фінансові взаємовідносини між суб'єктами господарювання та бюджетом. У цьому відношенні процедури фінансового планування спростилися. У той же час значно підвищилася відповідальність фінансових працівників підприємств за якість прийнятих планових рішень.
Як і всякий інший процес, фінансове планування завершується практичним впровадженням планів і контролем за їх виконанням.
Мета даної роботи - розглянути процес удосконалення розробки фінансового плану і довести необхідність фінансового планування діяльності будь-якої фірми, яка розраховує на успіх у сучасних умовах ринку на прикладі ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика».
Об'єктом дослідження є удосконалення фінансового планування на підприємстві ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика».
Предмет дослідження фінансове планування підприємства.
Завдання даної роботи:
розглянути сутність і зміст фінансового планування;
ознайомитися з методикою фінансового планування;
розглянути напрямки вдосконалення механізму планування діяльності підприємства.
Основними джерелами, на які спиралася в процесі роботи, є данні підприємства ТОВ «Кривоозерська».
Інші роботи з даної категорії: