Зразок роботи
ВСТУП
Виробництво зерна в Україні традиційно належить до стратегічних галузей розвитку не тільки сільського господарства, а й усього народногосподарського комплексу країни. Зернове господарство відноситься до основних пріоритетів розвитку агропродовольчого сектору економіки держави, є важливими джерелом прибутковості сільськогосподарських підприємницьких структур. Це зумовлено наявністю сприятливих ґрунтових, кліматичних умов для вирощування зернобобових культур, вигідним економічним і геополітичним розташуванням України на Європейському континенті. Протягом тривалого історичного періоду зернові культури займають більше половини орних земель, а за обсягом валових зборів зерна і його виробництва на душу населення України завжди знаходилася в числі перших 6-7 країн світу.
Програма реформування бухгалтерського обліку в Україні передбачає збереження стабільності бухгалтерського обліку і створення умов для еволюційного його розвитку без руйнування накопиченого досвіду його ведення в народному господарстві. У 2000 році сталися принципові зміни в організації і веденні бухгалтерського обліку в Україні, які випливають із вимог міжнародних стандартів.
Здійснено перехід підприємств і організацій на нову методологію бухгалтерського обліку господарських операцій, доходів, витрат і фінансових результатів та на нову систему бухгалтерського обліку. Цей перехід вимагає від бухгалтерських служб підприємств і організацій грунтовної самостійної професійної перепідготовки бухгалтерів та пристосування бухгалтерських регістрів до вимог нової системи бухгалтерського обліку.
В Україні основи нової системи бухгалтерського обліку закладено в Законі України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" та конкретизовано в національних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку. Методологічні засади рахунків бухгалтерського обліку та обліку окремих господарських операцій викладено у відповідних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку. План рахунків разом з Інструкцією про його застосування встановлюють загальний концептуальний підхід до побудови системи бухгалтерського обліку на основі міжнародних стандартів.
Актуальність теми. На даному етапі ведення бухгалтерського обліку в сільському господарстві залишається відкритим питання автоматизації облікових процесів підприємств та удосконалення системи обліку сільськогосподарських операцій і досить актуальною в цьому аспекті виступає діяльність пов’язана з виробництвом в рослинницькій галузі.
Метою курсової роботи є дослідження стану обліку витрат продукції рослинництва в сільськогосподарському підприємстві, аналіз особливостей здійснення обліку витрат та виходу продукції рослинництва, визначення рівня автоматизації та комп’ютеризації вказаних процесів, розробка перспектив господарювання на майбутнє в умовах застосування комп’ютерної техніки з використанням типової конфігурації на базі фермерське господарство «Гуліна Володимира Анатолійовича», Миколаївська обл., Єланецький р-н, смт. Єланець, вул. 30 років Перемоги, 22., а також визначення економічного ефекту від впровадження інформаційної комп’ютерної технології на дослідному підприємстві.
Завданнями при виконанні курсової роботи являються:
визначення стану обліку, організації та контролю, а також проблем автоматизації обліку витрат готової продукції та її оприбуткування в сільськогосподарських підприємствах;
характеристика природно-економічних та організаційних умов господарювання, ефективності використання агроресурсів в сільськогосподарських підприємствах району;
аналіз первинного, синтетичного та аналітичного обліку витрат продукції рослинництва;
постановка організаційно-економічного розв’язку задач з автоматизації обліку витрат та виробництва сільськогосподарської продукції;
визначення ступеня ефективності від впровадження комп’ютерної техніки в господарстві;
розробка проекту впровадження інформаційних технологій.
Об’єктом дослідження виступає аграрне підприємство фермерське господарство «Гуліна Володимира Анатолійовича».
Дослідження включає період протягом 2012-2014 років.
Загально-теоретичним питанням обліку, аудиту й аналізу виробництва продукції рослинництва були присвячені праці багатьох учених. Питання сутності витрат висвітлені в роботах: Н.Д. Врублевського, С.А. Котлярова, С.Ф. Голов, В.І. Завгороднього, В.В. Сопка, Ф.Ф. Бутинця, М. М. Коцупатія, М.З. Пізенгольца, Л.К. Сук, В.П. Ярмоленка.
Джерелами інформації виступають річні фінансові звіти районів та господарства, статистична звітність, місячна бухгалтерська звітність обліку витрат та виходу продукції рослинництва, та первинна документація з обліку оприбуткування та реалізації продукції.
Основними методами дослідження стали: метод порівняння для дослідження теоретичних основ; економіко-статистичні методи, метод синтезу і аналізу, метод аналітичних таблиць, розрахунковий метод для дослідження та аналізу фінансового стану господарювання, графічний.
Структура курсової роботи: робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.