Аналіз короткострокової заборгованості підприємства (ID:130785)
Зміст
ВСТУП 2
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ КОРОТКОСРОКОВОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ 5
1.1. Сутність короткострокової заборгованості 5
1.2. Методика фінансового аналізу короткострокової заборгованості 11
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ КОРОТКОСТРОКОВОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ 17
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства 17
2.2. Аналіз короткострокової заборгованості 25
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ АНАЛІЗУ КОРОТКОСТРОКОВОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА 32
ВИСНОВКИ 36
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 38
ДОДАТКИ 41
Зразок роботи
1.1. Сутність короткострокової заборгованості
Будь-яка організація у своїй господарській діяльності здійснює розрахунки з постачальниками і покупцями, замовниками та підрядниками, з податковими органами, з засновниками, банками та іншими кредитними організаціями, зі своїми працівниками, іншими дебіторами і кредиторами. Так як між господарюючими суб'єктами здійснюються операції, то і виникає заборгованість одних, перед іншими.
Короткострокова заборгованість (current liabilities; short-term liabilities) - це вид заборгованості, що передбачає її погашення за період, який становить не більше, ніж один рік [12, с. 89]. Виплати за такою заборгованістю, в більшості випадків, здійснюються шляхом використання коштів з обороту. Залежно від заборгованості організації по відношенню до контрагента, заборгованість може бути як внутрішня, так і зовнішня. До зовнішньої заборгованості відноситься заборгованість за розрахунками з постачальниками та підрядниками, покупцями і замовниками, з бюджетом і позабюджетними фондами, банками та іншими кредитними організаціями та інше. До внутрішньої належить заборгованість за розрахунками з персоналом з оплати праці, за іншими операціями, за розрахунками з підзвітними особами, з засновниками організації, внутрішньогосподарські та інші розрахунки.
До основних видів боргових зобов'язань належить дебіторська і кредиторська заборгованість [2 с. 56].
Дебіторська заборгованість є сумою боргів, належних організації від юридичних або фізичних осіб в результаті господарських відносин між ними, або, іншими словами, відволікання коштів з обороту організації та використання їх іншими організаціями або фізичними особами.
Економічна природа дебіторської заборгованості багатогранна, тому у вітчизняних і зарубіжних учених-економістів при формулюванні її визначення існує декілька поширених точок зору.
Інші роботи з даної категорії: