Зміст
ЗМІСТ:
Вступ
1. Сутність операцій з імпорту товарів та послуг, як об'єкту дослідження
2. Економіко-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з обліку операцій з імпорту товарів та послуг
3. Організаційно-економічна характеристика ТОВ «Наліна»
4. Організація бухгалтерського обліку операцій з імпорту товарів та послуг ТОВ «Наліна»
5. Синтетичний та аналітичний облік операцій з імпорту товарів та послуг
6. Відображення операцій з імпорту товарів та послуг у звітності підприємства
7. Шляхи удосконалення фінансового обліку операцій з імпорту товарів та послуг на підприємстві
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Висновки
На підставі проведеного дослідження зроблені наступні висновки.
У бухгалтерському обліку ТОВ «Наліна» операції імпорту товарів відображається на рахунку 28 «Товари» за субрахунками.
Облік руху в ТОВ «Наліна» імпортних товарів починається з акцепту рахунку-фактури постачальника за відвантажений товар. Розрахунки з іноземної фірмою-постачальником можуть відображатися в бухгалтерському обліку до початку обліку товароруху чи після залежно від форми розрахунків. В ТОВ «Наліна» найпоширенішими формами розрахунків за імпортні товари є: документарний акредитив і банківський переказ.
Розрахунки з іноземними постачальниками за імпортні товари відображаються на рахунку 632 «Розрахунки з іноземними постачальниками».
Основними документами для відображення в бухгалтерському обліку придбання імпортних товарів і розрахунків за них іноземними постачальниками є акцептований рахунок іноземного постачальника з прикладеними до нього товаросупровідними документами, передбаченими умовами контракту.
Рахунок 632 кредитується відповідно до розрахункових документів іноземного постачальника в межах суми акцепту. Невідфактуровані поставки відображаються в обліку за цінами контракту. На вартість придбаних імпортних товарів робиться запис на кредит рахунку 632 та дебет рахунку 281 «Товари на складі».
Вдосконалення методичних аспектів обліку імпортних операцій в ТОВ «Наліна» полягає в необхідності введення нового рахунку 29 «Товарів в дорозі» з двома субрахунками: 291 «Товари відвантажені» і 292 «Товари придбані». Обгрунтована необхідність застосування вказаних субрахунків, дана їх характеристика, в якій викладена суть господарських операцій, відбиваних на них, момент фіксації і вартісне вираження цих операцій. Рекомендовано відбивати на пропонованих субрахунках не лише товари, що експортуються і імпортуються, але і витрати по здійсненню зовнішньоторговельних постачань, оскільки правильний вимір чистого результату впродовж періоду вимагає, щоб прибутки і витрати по конкретному постачанню були визнані в одному обліковому періоді.
Розроблені схеми методики обліку імпорту товарів, з використанням вищеназваних рахунків, доведена їх відповідність принципам обачності і переважання суті над формою. Рекомендований порядок обліку забезпечить повноту інформації по імпортних операціях в ТОВ «Наліна» , чого діюча методика обліку не забезпечує.
Розроблені форми регістрів аналітичного і синтетичного обліку до субрахунку 292 «Товари придбані», які містять повні дані по конкретному імпортному постачанню, а також аналітичну інформацію, необхідну для забезпечення управління цими операціями. Застосування розроблених форм облікових регістрів дозволить комплексно відбивати усі операції, пов'язані з конкретною імпортною поставкою; визначати її фактичну вартість; розраховувати прибутковість її здійснення; посилити контрольні функції за рухом і збереженням товарів, що імпортуються. Крім того, застосування вказаних регістрів обліку дозволить виділити облік операцій по імпорту товарів в загальній системі обліку, а також значно оперативніше приймати рішення як бухгалтерській службі, так і керівництву ТОВ «Наліна».