Ринок фінансових послуг (ID:314535)
Зміст
РОЗДІЛ І. Поняття ринку фінансових послуг, етапи його становлення та розвитку
1.1. Сутність ринку фінансових послуг, історичний аспект його становлення та розвитку
1.2. Ринок фінансових послуг як об‘єкт державного регулювання та категорія фінансового права
РОЗДІЛ ІІ. Поняття, організаційно – правові засади державного регулювання відносин на ринку фінансових послуг
2.1. Система органів державної влади, які здійснюють регулювання ринку фінансових послуг
2.2. Організаційно – правові аспекти функціонування саморегулівних організацій на ринку фінансових послуг
РОЗДІЛ ІІІ. Основні напрями вдосконалення законодавства україни про фінансові послуги
3.1. Адаптація законодавства України в сфері надання фінансових послуг до стандартів ЄС та СОТ
3.2. Проблеми систематизації законодавства про фінансові послуги
Зразок роботи
ВИСНОВКИ
У курсовій роботі проведено теоретичне узагальнення i запропоновано своє бачення шляхів вирішення наукoвoгo завдання щoдo рoзрoбки перспектив розвитку правового регулювання ринку фінансових послуг. Це дозволило сфoрмулювати ряд виснoвкiв i прoпoзицiй, які відображають результати викoнаних пoставлених перед дослідженням завдань:
1. Акцентовано, що ринок фінансових послуг – невід‘ємна складова фінансової системи держави, адже фінанси суб‘єктів господарювання та домогосподарств (які акумулюють фінансові посередники), шляхом реалізації фіскальної та грошово – кредитної політики стають основою формування публічних фондів коштів. Фінансовий ринок – складова фінансової системи держави. За своєю суттю це механізм перерозподілу фінансових ресурсів між окремими суб‘єктами підприємницької діяльності, державою і населенням, між учасниками бюджетного процесу, деякими міжнародними фінансовими інститутами.
2. Досліджено, що в організаційному аспекті: ринок фінансових послуг – це сукупність імперативних правовідносин у сфері регулювання та нагляду за діяльністю фінансових установ органами державної влади та місцевого самоврядування, з метою забезпечення належних умов для здійснення фінансових операцій, отримання прибутку, захисту майнових інтересів
вкладників та створення сприятливого інвестиційного клімату.
Ринок фінансових послуг має під собою бою підґрунтя товарногрошових відносин, які врегульовуються нормами і законами, що у своїй сукупності формують окрему галузь права — фінансове право. Імперативний аспект є визначальним для регулювання ринку фінансових послуг, як складової фінансової системи держави.
3. Запропоновано скасувати законодавчі обмеження для формування універсальних установ фінансових послуг, і встановити на законодавчому рівні два, запропонованих нами, способи їх створення: 1. диверсифікація банків, придбання ліцензій на окремі види фінансових послуг, освоєння банками нових видів фінансових продуктів. Такий шлях найбільш перспективний для великих кредитних організацій. 2. Консолідація фінансових інститутів (банків, інвестиційних компаній, брокерських контор і т.п.), створення між структурних утворень, що одержали форми довгострокових стратегічних союзів, партнерських угод і т.д.. Такий шлях найбільш прийнятний для малих і середніх банків. В основу бізнес-моделі універсальних установ фінансових послуг закладений банківський інститут. Його розвиток передбачається в напрямі розширення переліку фінансових інструментів, крім того, на думку автора, це найприйнятніший спосіб подальшого розвитку середніх банків, необхідний для зростання капіталізації і збереження конкурентної позиції на сучасному фінансовому ринку...
Інші роботи з даної категорії: