Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Сучасна ефективна підприємницька діяльність неможлива без проведення зваженої управлінської політики стосовно усіх ресурсів підприємства. Враховуючі що одним із надважливих елементів виробничого процесу є виробничі запаси, раціоналізація їх обліку, аналіз їх використання та контроль за їх станом і рухом стають основою розвитку підприємства та покріплення його конкурентоспроможності.
Зокрема розвитку теорії та практики обліку і контролю виробничих запасів присвячені праці Ф. Ф. Бутинця, Я. В. Мех, П. Я. Поповича, М. С. Пушкаря, Г. В. Савицької, В. В. Сопка, Н. М. Ткаченко, Н. В. Чебанової, М. Р. Чумаченка, Б. Ф. Усача та інших.
Великий внесок у розробку теоретичних основ і методологічних підходів до проблеми обліку виробничих запасів та їх використання внесли провідні вчені-економісти: М. Т. Білуха, В. Г. Гетьман, М. Я. Дем’яненко, В. П. Завгородній, Г. Г. Кірєйцева, А. М. Кузьмінський, В. Г. Линник, Ю. Я. Литвин, М. Ф. Огійчук, В. Ф. Палій, Г. М. Підлісецький, П. Т. Саблук, Л. К. Сук та інші вчені.
Проте ряд проблем обліку та контролю (аудиту, аналізу) виробничих запасів у ринкових умовах потребують подальших досліджень і наукових розробок”.
Мета роботи полягає в обґрунтуванні теоретичних і практичних аспектів обліку і контролю (аудиту, аналізу) виробничих запасів, а також розробці шляхів їх удосконалення.
Основними завданнями роботи є:
- систематизувати та закріпити теоретичні знання щодо обліку виробничих запасів на вітчизняних підприємствах;
- дослідити наукові джерела та нормативно-законодавчу базу з об’єкту дослідження;
- оцінити ефективність використання виробничих запасів суб’єкту господарювання;
- вивчити сучасні організаційно-технологічні підходи щодо діяльності дослідних господарств аграрного напрямку;
- уточнити зміст та побудову техніко-економічних показників, які характеризують діяльність підприємства;
- обґрунтувати доцільність вдосконалення обліку, контролю наявності і руху виробничих запасів та визначити шляхи впровадження цього управлінського рішення;
- запропонувати заходи щодо поліпшення використання виробничих запасів.
Об'єктом дослідження є господарська діяльність Державного підприємства Дослідного господарства Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України в частині наявності та використання виробничих запасів.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні, організаційні та практичні аспекти обліку та аудиту виробничих запасів підприємства.
Методи дослідження. У роботі використано системний підхід для виявлення особливостей діяльності дослідного господарства інституту сільського господарства; методи аналізу і синтезу, наукової абстракції для уточнення базових категорій і понять; індукції та дедукції для аналізу передумов розвитку рослинництва; метод порівнянь при дослідження аналітичного обліку виробничих запасів на підприємстві; графічний метод для посилення результатів аналізу та їх демонстрації.
Теоретичні та методичні засади дипломної роботи становлять фундаментальні та сучасні положення бухгалтерського обліку, звітні дані діяльності підприємства, математичні розрахунки, а також методи аналізу та прогнозування.
Інформаційною та правовою базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, що регламентують облік і контроль (аудит, аналіз) виробничих запасів, офіційні статистичні матеріали, методичні матеріали, дані мережі Інтернет. Фактологічною основою проведеного дослідження є статті вітчизняних і зарубіжних учених з проблем бухгалтерського обліку і аудиту виробничих запасів, матеріали дослідного господарства.
У висновках кваліфікаційній роботи наведено стислий зміст усієї кваліфікаційній роботи.
Наукова новизна дипломного дослідження полягає у розробці практичних та теоретичних заходів щодо вдосконалення обліку та використання виробничих запасів дослідного господарства сільськогосподарської галузі.
Повний обсяг роботи складає 59 аркушів, із яких 4 займає список використаних джерел. Робота містить 7 рисунків та 13 таблиць та 5 додатків.