Зразок роботи
Фінансовий менеджмент в умовах ринкових відносин можна розглядати як самостійну форму підприємницької діяльності. Він являє собою процес вироблення мети управління фінансами і здійснення впливу на них за допомогою методів і важелів фінансового механізмаюМалое підприємство є особливою специфічною формою власності, положення якого обумовлена наявністю конкурентів, нестійкістю фінансового стану. Тому мені захотілося простежити, як воно виживає в умовах наслідків фінансової кризи.
Сенс поняття «менеджмент» достатньо багатогранний. У загальному вигляді його можно визначити як систему прийняття та реалізації рішень, спрямованих на досягнення оптимального, найкращого з можливих, варіанти використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів фірми. Менеджери- це наймані працівники, які за плату займаються організацією діяльності фірми з метою отримання нею прибутку.
Одна з головних відмінностей менеджменту від колишніх способів організації колективних дій - в тому, що менеджмент в принципі не дозволяє ідеальної організації і ідеальних, єдино правильних, «найкращих» методів, придатних на всі випадки життя - того, що американці називають «the best way».
Організація і методи управління будуються відповідно до цілей, стратегій і завдань підприємства або установи. Змінюються цілі і стратегія - змінюються конкретні завдання - змінюються організація та методи. На відміну від всіх попередніх способів управління колективними діями, в менеджменті вбудовано постійне оновлення.
З інформаційної точки зору менеджмент - систематизована сукупність теоретичних і практичних знань, в якій узагальнено досвід кращих підприємств світу і проаналізовані дані, отримані соціальними науками (перш за все, соціологією організацій, соціальною та індустріально. психологією, мікроекономікою), а також такими дисциплінами, як інформатика, дослідження операцій, системотехніка, кібертехніка і ряд інших.
Для сучасної економіки характерна складна комбінація різних за масштабами виробництв: великих, середніх і дрібних.
За останні роки стався небувалий ріст числа підприємств малого бізнесу, особливо в сферах, де не потрібно великих капіталовкладень і кооперації безлічі працівників.
Розвиток малого бізнесу має велике значення для перетворення економіки нашої країни в конкурентоспроможну. Підприємства малого бізнесу - найважливіший суб'єкт інновацій; вони здатні внести істотний внесок в розвиток виробництва в технічно передових областях.
Для малого бізнесу характерні такі ж управлінські процеси, що і для великих підприємницьких об'єднань. Однак вони мають відмінності, зумовлені розміром підприємства і обсягом виробничих потужностей.
Метою даної роботи є виявлення і вивчення особливостей менеджменту на підприємствах малого бізнесу, а, отже, завданням буде розгляд цих особливостей на прикладі малого підприємства.Об'єкт дослідження - ТОВ “Рондо”
Актуальність обраної теми пояснюється важливістю малого бізнесу, як для держави, так і для населення, що позначає значимість проблеми і невирішені питання. Від процвітання і нормального функціонування даного сектора в економіці залежить добробут населення і країни в цілому. Методологія дослідження. Теоретичну основу дослідження склали фундаментальні праці зарубіжних і вітчизняних вчених, присвячені розробці концептуальних основ розвитку малого бізнесу, зокрема, роботи М. Вебера, Б.Кірхгоффа, Й. Шумпетер, Д.Берча, Т.А.Алімовой, А.О.Блінова , С.С.Правдіна, Ю.В.Подпоріна, А.А.Шулуса і ін.
Методологічну основу роботи склали діалектичні теорії наукового пізнання, методи логічного, системного аналізу і синтезу, наукової абстракції, економічного передбачення та фінансового менеджменту.
Наукова новизна дослідження полягає в розробці механізму фінансового регулювання малого бізнесу і способів його практичної реалізації на основі вивчення та узагальнення тенденцій розвитку малого бізнесу, а також досвіду фінансово-господарської діяльності малих підприємств
Практичне значення дипломної роботи полягає в тому, що її положення і рекомендації можуть бути використані при підготовці федеральних і регіональних програм економічної та фінансової активізації малого підприємництва в Україні. Реалізація на практиці адаптованого автором способу проведення аналізу грошових потоків непрямим методом дасть можливість підвищити фінансову стійкість малих підприємств.