Соціальна робота з неповнолітніми правопорушниками (ID:1131305)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………………………. 3
Розділ 1. Кримінологічна характеристика злочинності неповнолітніх………. 5
1.1. Погашення і зняття судимості………………………………………… 9
1.2. Умовно-дострокове звільнення неповнолітніх від покарань………. 13
Розділ 2. Звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності з застосуванням заходів виховного характеру, які не є
кримінальним покаранням……………………………………………………….. 15
2.1. Неповнолітність, як обставина, що пом'якшує кримінальну відповідальність……………………………………………………………. 17
2.2. Проблеми застосування позбавлення волі
до неповнолітніх злочинців……………………………………………….. 18
Розділ 3. Запобігання злочинам неповнолітніх………………………………… 23
3.1. Особливості детермінації злочинної
поведінки неповнолітніх………………………………………………….. 27
Висновок………………………………………………………………………….. 31
Список літератури………………………………………………………………… 32
Зразок роботи
ВСТУП
У цій роботі я спробую висвітлити деякі питання кримінальної відповідальності неповнолітніх і при цьому викласти своє бачення по питаннях теми.
Кримінальну відповідальність несуть особи, яким до вчинення злочину виповнилось 16 років. Але за деякі злочини, спеціально зазначені в законі (ст. 22), кримінальна відповідальність може настати з 14 років.
Якщо неповнолітній у віці від 14 до 16 років брав участь у злочині, відповідальність за яке наступає з 16 років, то він не підлягає кримінальній відповідальності.
Суд, прокурор, слідчий має право закрити кримінальну справу у відношенні неповнолітнього, який вчинив злочин, що не несе великої небезпеки та передати матеріали справи для застосування примусових заходів виховного характеру або громадського впливу (ст. 97 КК України).
До осіб, засуджених до позбавлення волі або виправних робіт за злочин, вчинений у віці до 18 років, застосовуються пільгові умови. Умови дострокового звільнення від покарання і заміни покарання більш м'яким, визначені ст. 107 КК України. При цьому ст. 107 може бути застосована до всіх без винятку засуджених осіб незалежно від характеру злочину і віку, якого досяг засуджений до моменту звільнення.
В останні роки на Україні значно поширилася злочинність серед неповнолітніх. Так за останніми даними неповнолітні щодня скоюють у країні 100 кримінальних злочинів, в тому числі - 1 вбивство, чи тяжке тілесне ушкодження, 1 зґвалтування, 26 пограбувань державного і 45 - особистого майна, 2-3 озброєні напади. Це пояснюється недостатньою увагою зі сторони суспільства, держави, а також незадовільним матеріальним забезпеченням (на підставі чого здійснюється більшість злочинів).
Отже, як ми бачимо питання неповнолітньої злочинності є досить гострим і потребує негайного вирішення. Вирішення цієї проблеми, на мій погляд, є досить складним процесом і погребує детального аналізу всього законодавства, що більшою чи меншою мірою торкається неповнолітньої злочинності. З метою виявлення недоліків, які, можна сказати гальмують процес подолання злочинності. Виділення особливостей кримінальної відповідальності неповнолітніх, як мені здається, дозволяє виявити такі недоліки.
Інші роботи з даної категорії: