Зміст
1. Характеристика основних видів витрат
2. Задача 1
Наявність і рух продукції за місяць характеризується такими даними (одиниць):
Залишок на початок місяця Виготовлено за місяць Продано Залишок на кінець місяця
— 2000 1800 200
Зважаючи на те, що ціна одного виробу 70 грн, а виробнича собівартість — 50 грн, розрахувати прибуток від реалізації продукції і собівартість залишку продукції на кінець місяця.
3. Задача 2
Визначити загальну собівартість товарного випуску балансовим і нормативним методами по статті «Основна заробітна плата» за даними:
а) незавершене виробництво на початок місяця:
— за нормою — 4000 грн;
— зміна норм — 100 грн (–);
— разом — 4000-100 = 3900 грн.;
б) витрати за місяць:
— за нормою 25 000 грн;
— відхилення від норм 5000 грн (+);
— разом — 25000+5000 = 30000 грн.;
в) незавершене виробництво на кінець місяця:
— за нормою 2500 грн;
г) списано за брак:
— за нормою 600 грн;
д) списано за товарний випуск:
— за нормою — 4000 + 25000 – 2500 – 600 = 25900 грн.;
— зміна норм — -100 грн.;
— відхилення від норм — 5000 грн.
Висновки
Список використаних джерел
Управлінський облік — це процес виявлення, вимірювання, накопичення, аналізу, підготовки, інтерпретації та передачі інформації, що використовується управлінською ланкою для планування, оцінки i контролю всередині організації та для забезпечення відповідного підзвітного використання ресурсів.
Система управлінського обліку призначена для рішення внутрішніх задач керування підприємством і є його ноу-хау. Для керування підприємством необхідна детальна інформація, що враховує технологію й організацію саме цього підприємства. Тому інформація управлінського обліку формується і надається з урахуванням потреб керівників конкретного підприємства. Кінцевою метою управлінського обліку є допомога керівництву в досягненні стратегічної мети підприємства.
Одним із найважливіших показників, який розглядається в управлінському обліку є витрати підприємства.
В економічній літературі зустрічається багато визначень терміна «витрати». При всьому розмаїтті трактувань економічної сутності категорії «витрати» їх можна згрупувати у дві великі групи – трактування витрат із точки зору економічної теорії або бухгалтерського обліку, які суттєво різняться між собою
Найбільш вдалим можна вважати наступне визначення: витрати - це грошове вираження величини економічних ресурсів підприємства у застосованій і споживаній формах, необхідних для здійснення його виробничо-господарської діяльності і досягнення поставленої мети
Витрати розподіляються за їх видами. Існує безліч класифікацій витрат: залежно від центрів відповідальності, виробничого процесу, виду продукції, за календарних періодів тощо.