Зміст
ЗМІСТ
1. Характеристика підприємства і його фінансової служби.
2. Характеристика капіталу підприємства.
3. Виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) підприємства і фінансування його господарської діяльності.
4. Затрати на виробництво і реалізацію продукції та джерела їх фінансування
5. Прибутки (збитки) підприємства
6. Оподаткування підприємства
7. Формування і використання обігових коштів підприємства
8. Безготівкові і готівкові грошові операції підприємства.
9. Використання банківських кредитів на підприємстві
10. Інвестиційна діяльність підприємства.
11. Аналіз фінансової діяльності підприємства
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Висновки
За результатами проведеного комплексного аналізу фінансово-економічного становища ТОВ «МіК» встановлено, що підприємство знаходиться в нестійкому фінансовому стані через неефективне управління оборотними активами. Погіршують фінансове становище підприємства зростаючі обсяги запасів на складі та значний рівень дебіторської заборгованості, що в сукупності становить більше 70% активів підприємства. На підприємстві не налагоджено договірну і фінансово-розрахункову дисципліну. В ряді випадків порушуються договірні зобов’язання з постачальниками і підрядчиками, покупцями і замовниками, внаслідок чого підприємство відчуває нестачу грошових коштів.
Розраховані коефіцієнти дозволили зробити висновок, що ТОВ «МіК» має тенденцію зміни показників фінансового стану в бік їх зниження , що свідчить про неефективну політику управління фінансовими ресурсами.
За результатами проведеної діагностики фінансово-економічного становища ТОВ «МіК» виявлено «вузькі місця», що знижують ефективність використання активів компанії. Сформовано систему стратегічних цілей фінансового розвитку підприємства в конкретних показниках — цільових стратегічних нормативах.
З метою вдосконалення фінансового управління ТОВ «МіК» та забезпечення реалізації фінансової стратегії пропонується організація відділу контролінгу, який забезпечить інформаційний інструментарій прийняття рішень в стратегічно ключових сферах функціонування компанії, підвищить упорядкованість інформації для аналізу і управління фінансовими ресурсами підприємства.
З метою вдосконалення управління фінансовими ресурсами ТОВ «МіК» запропоновані наступні заходи:
підвищення середньо реалізаційних цін на 5% з одночасним контролем дотримання попередніх показників збуту;
застосування заходів стимулювання збуту товарних запасів серед клієнтів з метою скорочення залишків товарів і доведення їх до оптимального рівня;
скорочення дебіторської заборгованості, розробка регламенту дебіторської заборгованості.