Зміст
ЗМІСТ
Вступ
1. Організаційно-економічна характеристика АТЗТ «Україна»
2. Організація фінансової роботи на підприємстві та склад його фінансових ресурсів
3. Система розрахунків за продукцію, роботи, послуги
4. Прогнозування грошових надходжень підприємства та аналіз їх використання
5. Короткострокове та довгострокове банківське кредитування
6. Система оподаткування підприємства
7. Прогнозування прибутку підприємства, формування та використання фондів, що формуються за рахунок прибутку
8. Аналіз фінансового стану підприємства
9. Охорона праці
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Висновки
В роботі проаналізовано фінансово-господарську діяльність АТЗТ «Україна» - провідного виробника панчішно-чулочних виробів в Україні.
В 2009 р. валовий прибуток від реалізації зріс в порівнянні з 2007 р. на 3260,5 тис. грн. , або на 136,5%. Виробнича і фінансова ситуація на підприємстві значно покращилась : зросли темпи росту обсягу виробництва і реалізації продукції, підвищились показники використання ресурсів підприємства: продуктивність праці, фондовіддача, коефіцієнт оборотності оборотних засобів, проте рентабельність господарської діяльності зменшилась з 15 % в 2007 р. до 1,5 % в 2009р. Проте аналізуючи рівень рентабельності виробництва окремих видів продукції , було виявлено, що рентабельність виробництва на досліджуваному підприємстві перевищує середнє значення по галузі, де багато видів продукції є збитковими. Це пов’язано з не конкурентоспроможністю продукції галузі в зв’язку з її невідповідністю діючим вимогам енергоекономічності, недостатньою якістю та високою собівартістю. Однією з причин цього є застаріла техніка і технології виробництва, що стосується і досліджуваного підприємства.
основні недоліки, які виявилися при аналізі фінансового стану, це по перше великий обсяг запасів, в результаті того, що підприємств має проблеми з сировиною, і тому іммобілізує грошові кошти у запаси. В наслідок чого, на підприємстві збільшуються обсяги кредиторської заборгованості, яка спрямована на покриття потреб у власних оборотних активах. Має місце велике нарощування дебіторської заборгованості.
Аналіз ефективності використання оборотних активів на підприємстві дозволяє зробити висновок, що підприємство має тенденцію зміни показників в бік їх погіршення, що свідчить про неефективну як зовнішню так і внутрішню економічну політику підприємства.
З метою підвищення ефективності використання оборотних активів, підприємству пропонується організувати наступні заходи:
зменшення обсягу запасів;
зменшення обсягу дебіторської заборгованості.
Внаслідок впровадження першого заходу, також підвищиться оборотність запасів і звільняться додаткові ресурси на придбання сировини. При впроваджені другого заходу підприємство значно підвищить показники ділової активності та фінансової стійкості, підвищиться коефіцієнти ліквідності.