Особливості акціонерної форми організації підприємництва (ID:145085)
Зміст
ВСТУП
1.ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ АКЦІОНЕРНОЇ ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМНИЦТВА
1.1. Сутність та особливості акціонерної форми організації підприємництва
1.2. Конкурентні переваги та недоліки акціонерних товариств у системі організаційно-правових форм господарювання
1.3. Сутність та значення фінансового планування
2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПрАТ „МАЛИНОВЕ”
2.1. Організаційно – економічна характеристика ПрАТ „Малинове”
2.2. Аналіз фінансового планування у товаристві
3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ У ПрАТ „МАЛИНОВЕ”
3.1. Реалізація процесу розробки фінансового плану в ПрАТ „Малинове” 3.2. Вдосконалення процесу фінансового планування на підприємстві
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
Сутність та особливості акціонерної форми організації підприємництва
Акціонерна власність відіграє принципову роль на сучасному етапі розвитку економічних відносин, виконуючи важливі соціально-економічні функції. Як і будь-яке економічне явище, акціонерна власність володіє рядом переваг і недоліків у порівнянні з іншими формами власності. При цьому, успішна реалізація зазначених переваг в рамках вітчизняної економіки залежить перш за все від ефективності політики державного регулювання діяльності акціонерних товариств.
Акціонерне товариство — це товариство, яке має статутний фонд, поділений на певну кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства. Акціонери відповідають за зобов’язаннями товариства лише в межах належних їм акцій.
Особливості акціонерної форми господарювання відображаються в основних фінансових відносинах, що виникають при створенні, функціонуванні, реорганізації та ліквідації акціонерних товариств. Акціонерні товариства створюють заснуванням або реорганізацією існуючої юридичної особи, і діють вони на підставі установчого договору та статуту [6, с. 63].
Закон України "Про акціонерні товариства" передбачає, що акціонерні товариства за типом поділяються на публічні та приватні. При цьому публічне акціонерне товариство може здійснювати публічне та приватне розміщення акцій. В свою чергу, приватне акціонерне товариство може здійснювати тільки приватне розміщення акцій. У разі прийняття загальними зборами приватного акціонерного товариства рішення про здійснення публічного розміщення акцій до статуту товариства вносяться відповідні зміни, у том числі про зміну типу товариства - з приватного на публічне [10, с. 33].
Основними функціями акціонерної власності є: по-перше, функція концентрації (нагромадження) капіталу, акціонерна форма власності дозволяє нагромаджувати корпорації у своєму статутному капіталі значний обсяг вільних фінансових ресурсів, які перебувають у власності великої кількості не лише різних, а й територіально розосереджених економічних суб'єктів, при цьому, щоб стати співвласником акціонерного товариства не потрібно мати підприємницькі здібності або володіти великим обсягом фінансових ресурсів, потрібно лише придбати його акції, обмежена відповідальність власника акції також сприяє збільшенню кількості акціонерів і, відповідно, прискореній концентрації коштів у статутному капіталі акціонерних товариств;
2.2. Аналіз фінансового планування у товаристві
Для проведення аналізу фінансового планування в ПрАТ „Малинове” філія „Ставищанське” скористуємося плановими значеннями діяльності товариства протягом періоду із 2012 по 2014 роки, зображених в додатках (9 - 25). Розрахуємо планові показники фінансово - господарської діяльності товариства, та проведемо аналіз достовірності та відповідності планування на підприємстві (табл.2.1).
Аналіз показників фінансової стійкості показує, що фінансова стійкість підприємства у 2014 році погіршилась, це зумовлено наявністю незначних власних фінансових ресурсів. Переважна більшість планових показників фінансової стійкості мають тенденцію до погіршення у 2014 р та кращі значення у 2013 та 2012 р.
Така динаміка була зумовлена тим, що нерозподілений прибуток у в складі власного капіталу має тенденцію до зменшення. При цьому зростає частка кредиторської заборгованості, що призводить до збільшення поточних зобов’язань. А отже підприємство має значний ступінь фінансової залежності, і ефективність використання майни низька.
Якщо характеризувати показники ділової активності (Додаток 9), то слід зазначити, за вони мають негативну тенденцію. Усі показники оборотності мають дещо хвилеподібну динаміку, спрямовану на зменшення це свідчить про послаблення ділової активності підприємства.
Інші роботи з даної категорії: