Формування амортизаційної політики підприємства (ID:145086)
Зміст
ВСТУП
1. Теоретичні основи амортизації. Формування амортизаційної політики підприємства
1.1. Сутність, функції та роль амортизації у діяльності підприємств
1.2. Характеристика методів нарахування амортизації
1.3. Формування амортизаційної політики на підприємстві
Висновок до розділу 1
2. Аналіз проведення амортизаційної політики в ТОВ НВП „БілоцерківМАЗ”
2.1. Організаційно-економічна характеристика ТОВ НВП „БілоцерківМАЗ”
2.2. Аналіз ефективності використання основних засобів ТОВ НВП „БілоцерківМАЗ”. Амортизаційна політика підприємства
Висновок до розділу 2
3. Проблеми формування амортизаційної політики та основні напрями підвищення її ефективності в ТОВ НВП „БілоцерківМАЗ”
3.1. Проблемні питання амортизаційної політики підприємств
3.2. Основні напрями підвищення ефективності амортизаційної політики в ТОВ НВП „БілоцерківМАЗ”
Висновок до розділу
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
1.1. Сутність, функції та роль амортизації у діяльності підприємств
Розвиток ринкових відносин в Україні підвищує рівень відповідальності суб’єктів господарювання за результати своєї діяльності, які залежать від забезпечення основними засобами, їх технічного стану та ефективності використання. Матеріально-технічною базою підприємства є основні засоби, які визначають обсяги виробництва та його виробничу потужність, а більш повне і раціональне використання основних засобів сприяє покращенню техніко-економічних показників роботи підприємства, здебільшого зростанню обсягів випуску продукції та зниженню її собівартості.
Своєчасне відтворення основних засобів є необхідною умовою забезпечення технічного розвитку підприємства у відповідності до сучасних вимог. Однією з найвагоміших складових регулювання процесу відтворення основних засобів на підприємстві, його фінансовим підґрунтям є амортизаційна політика. Саме вона як складова частина облікової, інвестиційної та загальної фінансової політики повинна створювати сприятливі умови для стимулювання процесу оновлення основних засобів, сприяти зміцненню фінансової бази підприємства, його інноваційній орієнтації, бути інструментом поєднання підприємницьких і загальнодержавних економічних інтересів [21, с. 66].
Дослідження показало, що зазвичай в дискусії про економічну сутність амортизації виділяють чотири основні позиції. Причому така різноманітність поглядів є характерною не лише для початкового періоду розвитку теорії амортизації, а й для сучасного періоду. Одна група вчених вважає, що амортизація – це просто грошовий вираз зносу основних засобів. Прихильники другої позиції вважають амортизацією не що інше, як процес перенесення вартості зносу основних засобів на собівартість продукції. Третя група вчених стверджує, що амортизація – це метод бухгалтерського обліку. Четвертий сформований погляд науковців сфокусований на розгляд амортизації як складного економічного механізму (додаток А) [18, с. 68].
2.2. Аналіз ефективності використання основних засобів ТОВ НВП „БілоцерківМАЗ”. Амортизаційна політика підприємства
У процесі виробничої та фінансової діяльності підприємства зацікавлені в збереженні і ефективному використанні основних засобів. Для оцінки та аналізу цих процесів використовується система показників, яка включає:
пофакторний аналіз відхилень вартості основних засобів підприємства (додаток Е);
показники забезпечення підприємства основними засобами;
показники стану основних засобів;
показники ефективності використання основних фондів підприємства.
Факторний аналіз вартості основних засобів першого цеха підприємства розглянемо у додатку Е. Як видно із результатів розрахунків, майже всі показники зростають по вартості в середньому в 2012-2014 році на 30,92 %. Залишкова вартість основних засобів збільшується за рахунок введення в дію нових засобів праці, лише транспортні машини маючи чітко визначений термін експлуатації в 2013 році зменшуються на майже 20 %.
Показники забезпечення підприємства основними засобами:
фондовіддача основних фондів
Фв = , (2.1)
де, Q – виручка від реалізації; S – середньорічна вартість основних фондів.
Фв 2012 = = 1,04 грн.
Фв 2013 = = 1,44 грн.
Фв 2014 = = 1,07 грн.
Зміна даного показника визначає рівень забезпеченості підприємства обладнанням відповідної технічної приналежності та ефективність його використання працівниками. Фондовіддача в 2013 р. зростає на 38,46 %, але надалі в 2014 р. зменшується на 25,69 %. Це характеризує використання основних фондів як недоцільне.
Інші роботи з даної категорії: