Бюджетування у корпораціях (ID:174725)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА..
1.1. Організація системи контролінгу ризику банкрутства підприємства
РОЗДІЛ 2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
2.1. Стратегічний аналіз бізнес середовища і діяльності ТзОВ "Магнум Проект"
2.2. Формування системи фінансових бюджетів діяльності підприємництва на плановий рік
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Зразок роботи
Організація системи контролінгу ризику банкрутства підприємства
В умовах нестабільності вітчизняної економіки особливої актуальності набуває питання пошуку і впровадження на практиці новітніх методів управління, які базуються на використанні антикризових інструментів та підходах в управлінні суб'єктами господарювання. Одним з таких методів є антикризовий фінансовий контролінг - система інформаційно-аналітичної підтримки процесу управління підприємством, що забезпечує господарюючому суб’єкту стабільність та довгострокові перспективи. Прогнозування фінансового стану, розробка і прийняття програми антикризового управління при ймовірності банкрутства дозволить підвищити ефективність діяльності підприємства і рівень його економічної безпеки.
Існує нагальна потреба систематизації існуючих положень в умовах пошуку шляхів упровадження антикризових інструментів та підходів в управлінні суб'єктами господарювання. Одним із найважливіших факторів раннього попередження банкрутства підприємств є наявність системи антикризового контролінгу. Фактори банкрутства підприємств зазвичай поділяють на дві групи [5, C. 7]:
1. макроекономічні (структурні диспропорції економіки, монополізм постачальників і/або споживачів продукції, різке падіння попиту на продукцію в період циклічної кризи. Високі процентні ставки та бар’єри виходу на ринок капіталу та неефективна податкова політика держави);
2. мікроекономічні (недостатня інноваційна активність, виробництво продукції, незатребуваною ринком, і неефективний маркетинг, нездатність залучити додаткові фінансові ресурси для забезпечення поточної та інвестиційної діяльності, низька кваліфікація працівників і непрофесійний менеджмент).
Важливо є висвітлити основні аспекти та завдання антикризового фінансового контролінгу, що актуалізуються в умовах дії реальних викликів сьогодення.
2.1. Стратегічний аналіз бізнес середовища і діяльності ТзОВ "Магнум Проект"
SWOT-аналіз дає змогу формувати загальний перелік стратегій підприємства з урахуванням їхніх особливостей – адаптації до середовища або формування впливу на нього. SWOT-аналіз дозволить об’єктивно оцінити можливості, що відкриваються перед підприємством та загрози, пов’язані з такими можливостями. Результати аналізу в подальшому можуть бути використані для формування і вибору стратегій ТзОВ "Магнум Проект", а також оцінки підприємства як виробника на ринку твердопаливних котлів.
Для оцінювання чинників макро- і мезооточення підприємства застосовуємо метод визначення профілю зовнішнього середовища (див. табл.2.1).
Таблиця 2.1
Оцінка можливостей і загроз зовнішнього економічного середовища ТзОВ "Магнум Проект"
Компонента, чинники Ваго-мість чинни-ка Вплив на підприємство Напрям впливу Рівень важли-вості чинника Характеристика показника
1 2 3 4 5 6
Макрооточення
1. Демографічна
1.1.Чисельність населення 3 3 - -7 Від чисельності населення прямо залежить кількість потенційних споживачів продукції. Тенденція до стрімкого зменшення чисельності мало того, що не покращується, а, навпаки, погіршується і на даному етапі позитивна зміна не можлива.
1.2.Міграційні тенденції 2 2 - -4 Через міграційні тенденції зменшується кількість споживачів товару.
Продовження табл. 2.1
1.3. Розміщення населення на території країни (регіону). 2 4 - -6 Значна кількість людей зосереджується у місті локації ТзОВ «МагнумПроект». У зв’язку з тим що немає філії по Україні, то вплив компонента є негативним, оскільки немає можливості до залучення нових споживачів.
2.Економічна
2.1.Купівельна спроможність населення 3 2 - -6 Забезпечення громадян сьогодні залишається на низькому рівні, значна частка населення знаходиться за межею бідності. На даному етапі позитивної зміни цього фактора не очікується, тому і в подальшому він продовжуватиме значно негативно впливати на ситуацію.
2.2. Рівень інфляції 3 3 - -9 Рівень інфляції, що спостерігається сьогодні в Україні, суттєво знижує купівельну спроможність населення. Також в умовах знецінення національної валюти підприємство стикається з проблемою підвищення ціни, а покупці з зменшенням рівня реальниг доходів, що також не може негативно повпливати на рівень продаж
2.3. Фінансово-кредитна політика в країні 1 2 - -2 Важкий стан економіки негативно впливає на фінансову політику країни (високі відсотки, девальвація гривні).
2.4. Система оподаткування 2 3 - -6 Велике податкове навантаження негативно впливає на підприємство. При реформуванні та удосконаленні податкової системи можна зменшити негативний вплив податкового обтяження і збільшити доходи державних бюджетів.
Інші роботи з даної категорії: