Фінансова безпека підприємства (ID:179075)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
1. Теоретичні основи фінансової безпеки підприємства
2. Характеристика фінансово-господарської діяльності пат «херсонський хлібокомбінат»
3. Аналіз фінансового стану пат «херсонський хлібокомбінат»
4. Оцінка стану фінансової безпеки пат «херсонський хлібокомбінат»
5. Напрями підвищення фінансової безпеки пат «херсонський хлібокомбінат»
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
Однією з основних проблем будь-якої економічної системи є забезпечення її ефективної та стабільної діяльності. У сучасних мінливих та висококонкурентних умовах дуже актуальними стають питання саме стабільного безкризового розвитку.
Фінансова безпека є універсальною категорією, що відбиває захищеність суб'єктів соціально-економічних відносин на всіх рівнях, починаючи з держави і закінчуючи кожним її громадянином. Фінансова безпека підприємства – це захищеність його діяльності від негативних впливів зовнішнього середовища, а також спроможність швидко усунути різноманітні загрози або пристосуватися до існуючих умов, що не позначаються негативно на його діяльності.
На думку Гукової А.В., Анікіної І.Д. сутність фінансової безпеки підприємства полягає в здатності підприємства самостійно розробляти й проводити фінансову стратегію, відповідно до цілей корпоративної стратегії, в умовах невизначеного й конкурентного середовища. Тобто фінансова безпека представляє такий стан підприємства, що:
– дозволяє забезпечити фінансову рівновагу, стабільність, платоспроможність і ліквідність підприємства в довгостроковому періоді;
– задовольняє потреби підприємства у фінансових ресурсах для стійкого розширеного відтворення підприємства;
– забезпечує достатню фінансову незалежність підприємства;
– здатна протистояти існуючим і виникаючим небезпекам і погрозам, що прагнуть завдати фінансової шкоди підприємству, або змінити небажано структуру капіталу, або примусово ліквідувати підприємство;
– забезпечує достатню гнучкість при прийнятті фінансових рішень;
– захищає фінансові інтереси власників підприємства [16].
2. ХАРАКТЕРИСТИКА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПАТ «ХЕРСОНСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ»
ПАТ «Херсонський хлібокомбінат» на ринку виробництва і реалізації хлібобулочних, кондитерських і макаронних виробів з 1958 року і є одним з провідних підприємств області.
Основні види діяльності ПАТ «Херсонський хлібокомбінат» є виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів i тістечок нетривалого зберігання.
Щорічно на ПАТ «Херсонський хлібокомбінат» освоюється і впроваджується у виробництво більше 30 видів нової продукції. Велика увага приділяється технічному переозброєнню підприємства. До складу підприємства входять 3 цехи: цех №1, який спеціалізується по випуску кондитерських виробів та питної газованої води (виробляється до 80 найменувань тортів, тістечок, пряників, печива); цех №2,3, які спеціалізуються з випуску хлібобулочних виробів, бараночних і сухарних виробів (проводиться до 109 найменувань виробів), цехам №2 випускається також вафельна продукція, яка неодноразово отримувала Золоті медалі на міжнародних спеціалізованих виставках.
Однією з головних проблем функціонування ПАТ «Херсонський хліб» є наявність значної конкуренції. В число компаній, які контролюють нині хлібний ринок, входять: ПАТ «Хлібні інвестиції» (ТМ «Цар хліб», «Файна»), ПАТ «Одеський коровай» («Съешка», «Духмяний хліб», «Євро»); ПАТ «Агросервіс 2000» («Хлібодар»); ПАТ «Хліб Києва»; ПАТ «Концерн «Хлібпром» («Хлібна хата»); ПАТ «Укрзернопром» та «Дніпрохліб» та інші.
Розглянемо основні показники фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства, що наведені у таблиці 2.
Інші роботи з даної категорії: