Аналіз ліквідності підприємства (ID:233059)
Зміст
Зміст
ВСТУП
Розділ 1. Фінансово-економічна характеристика ПАТ «ЗТР»
Розділ 2. Аналіз ліквідності ПАТ «ЗТР»
Розділ 3. Проблеми забезпечення ліквідності
Висновок
Список використаної літератури
Додатки
Зразок роботи
Розділ 1. Фінансово-економічна характеристика ПАТ «ЗТР»
Історія одного з кращих у світі підприємств з виробництва трансформаторного і реакторного обладнання – Запорізького трансформаторного заводу (ПАТ «ЗТР») почалася з його заснування у 1947 році, причому перший трансформатор був виготовлений (ТМ-1000/10) в 1949 році. Приватизація Запорізького трансформаторного заводу здійснювалась шляхом корпоратизації, тобто перетворення державного підприємства у відкрите акціонерне товариство. Перетворення Запорізького трансформаторного заводу у відкрите акціонерне товариство здійснювалось на виконання Указу Президента України від 15.06.1993 р. №210/93 «Про корпоратизацію підприємств». На виконання вищезазначеного Указу Президента України, а також Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо делегування Дніпропетровський, Донецький, Запорізький, Луганський обласним державним адміністраціям повноважень щодо управління майном, що перебуває у загальнодержавний власності» від 21.02.1994 р. №61/94 i у відповідності до Положення про порядок корпоратизації підприємств, Запорозька обласна Рада народних депутатів видала розпорядження від 28.09.1994р. №100-р «Про перетворення Запорізького трансформаторного заводу у відкрите акціонерне товариство». У 2011 році згідно з новою редакцією Закону України «Про акціонерні товариства» ВАТ «Запоріжтрансформатор» було перетворене на публічне акціонерне товариство.
З виробничою потужністю до 60 000 МВА на рік підприємство є лідером трансформаторного ринку СНД, а також, завдяки своїй технологічної оснащеності, знанням, досвіду і професіоналізму, є одним зі світових лідерів трансформаторобудування.
Трансформатори й реактори виробництва ПАТ «ЗТР» успішно працюють на енергетичних і промислових об'єктах в 83 країнах світу. Висока кваліфікація і досвід конструкторського персоналу дозволяють успішно вирішувати різноманітні, поставлені замовником, технічні завдання найвищого рівня складності. Ефективно діюча система управління якістю гарантує випуск.
ПАТ «Запоріжтрансформатор» має лінійно - функціональну організаційну структуру (додаток А). За цієї структури розподіл повноважень і відповідальності відбувається в залежності від функцій управління, а також порядок прийняття рішень здійснюється – по вертикалі. У той же час ця структура дозволяє організувати управління за лінійною схемою – від вищого до нижчого. Дана структура забезпечує швидку реалізацію управлінських рішень, сприяє спеціалізації і підвищенню ефективності роботи функціональних служб. Отже, для досліджуваного підприємства, дана структура є найбільш оптимальною.
Діяльність ПАТ «ЗТР» регламентується наступними законодавчими документами: Конституція України, Господарський кодекс України, Податковий Кодекс України, Митний Кодекс України, Закон України «Про оплату праці» та ін. Серед внутрішніх нормативних документів можливо відмітити: Статут, Колективний договір, Положення про відділи, Посадові інструкції та ін.
Проаналізуємо основні фінансово – економічні показники діяльності ПАТ «Запоріжтрансформатор» у 2015 – 2017 роках у таблиці 1.1, використовуючи для цього баланси підприємства (звіт про фінансовий стан), що досліджується за 2015 – 2017 роки (додаток Б) та звіти про фінансові результати (звіт про сукупний доход) за 2015 – 2017 роки (додаток В). Відмітимо, що враховуючи наявність у 2017 році на підприємстві чистого збитку, розрахуємо коефіцієнти збитковості.
Інші роботи з даної категорії: