Зразок роботи
2 ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ (16 варіант)
Завдання 1.
Проаналізуйте структуру, динаміку інвестиційної діяльності підприємства. Розрахунки доцільно оформить у таблиці 2.1.
Таблиця 2. 1– Показники інвестиційної діяльності підприємства
....
Висновки:
За період, що аналізувався, загальна сума інвестицій підприємства зросла незначно на 2,01% або 5,7 тис.грн. При цьому сума капітального інвестування зросла на 23,2 тис.грн., що становило 10,14% від минулого року, а сума фінансового інвестування зменшилася на 17,8 тис. грн. або 31,53%. Враховуючи, що загальні витрати на фнвестиції зросли, то перевага капітальних інвестицій над фінансовими є позитивним моментом, тому що капітальні інвестиції створюють більш сприятливі умови для подальшого функціонування підприємства, розширення його діяльності, поліпшення основних засобів і т.п.
Далі проаналізуємо структуру інвестицій даного підприємства та її зміни.
Так, у минулому році питома вага капітальних інвестицій становила 80,48%, а фінансових — 19,52%, у звітному році вага капітальних інвестицій зросла і становила 86,9%, а вага фінансових інвестицій відповідно зменшилась і стала 13,%.
В структурі капітальних інвестицій найбільшу вагу мали і в минулому, і в звітному році капітальні витрати на будівництво — відповідно 80,99 та 73,53%.....
...
Завдання 4.
Аналіз накладних витрат за експортно-імпортними операціями доцільно проводити в розрізі окремих видів продукції (робіт, послуг, товарів). Повну картину всього товарообороту можна одержати шляхом узагальнення чинників. У роботі необхідно провести факторний аналіз змін витрат на зберігання за одним видом продукції за експортними контрактами. Зробити висновки.
Для розрахунків доцільно заповнити таблицю 2.4 . Розрахунок впливу факторів здійснюється одним з методів факторного аналізу (абсолютних різниць, ланцюгових підстановок, інтегрального тощо).
Таблиця 2.4 – Розрахунок факторів, що вливають на зміну обсягів
реалізації продукції....
Розв'язання:
Витрати на зберігання визначаємо за формулою:
Вз = В * С * Ст ,
де Вз витрати на зберігання,
В — вага,
С — строк зберігання середній,
Ст — середня ставка за зберігання.
Витрати на зберігання експортної продукції у звітному періоді порівняно з попереднім періодом зменшилися на 408,0 тис.грн. (або на 19,3%). Це могло бути спричинено дією трьох факторів — ваги продукції, середнього строку зберігання її та середньої ставки за зберігання однієї тонни у день.
Для проведення факторного аналізу зміни загальних витрат на зберігання використаємо трифакторну мультиплікативну модель: Вз = В * С * Ст
Застосуємо до даної моделі метод абсолютних різниць та отримаємо:
за розрахунками з табл.2.4.:
.....