Зразок роботи
ВИСНОВКИ
Найбільш комплексним є таке визначення ділової активності: «...це характеристика діяльності підприємства, яка містить в собі оцінку ступеня напруженості та виконання плану по всім видам показників діяльності; сукупність зусиль, спрямованих на зростання прибутковості підприємства та його інвестиційної привабливості, пошук можливих резервів підвищення ефективності виробництва, аналіз ефективності використання трудових, нематеріальних та фінансових ресурсів, прагнення лідерства на ринку».
Основні показники ділової активності аналізуються в такій послідовності:
1) розраховуються самі показники;
2) показники порівнюються в динаміці;
3) робляться аналітичні висновки.
Об’єктом аналізу ділової активності є фінансова звітність СТОВ «Придніпров’є» за 2013-2015 рр.
Основною галуззю товариства являється племiнне свинарство i племiнне скотарство, а також виробництво молока, м'яса, зерна та iншої сільськогосподарської продукцiї.
Основні показники діяльності підприємства виявили, що хоча підприємство і мало збиток у 2013 і 2014 рр., але воно єліквідним, фінансово стійким і у 2015 році – прибутковим.
Показники ділової активності свідчать про негативні тенденції зниження оборотності активів, запасів, дебіторської заборгованості, і відповідно – підвищення терміну їх обертання.
Під час поточного аналізу в якості критеріїв ділової активності найчастіше використовують такі показники, як обсяг реалізації продукції, товарів, наданих послуг, прибуток,величину капіталу, авансованого в активи підприємства. При цьому, обов’язково враховують, так зване, «золоте правило» економіки підприємства, згідно якого прибуток повинен зростати більш високими темпами, ніж обсяг реалізації продукції та вартість майна підприємства. Це означає, що витрати виробництва повинні знижуватись, а ресурси підприємства використовуватись ефективніше.
Підсумовуючи наведені дані бачимо, що в 2013 році підприємство отримує максимальний за три роки збиток в розмірі 229 тис.грн., в 2014 році сума збитку знижується, але також зменшуються активи і виручка від реалізації, що є негативним, але в 2015 році підприємство виходить на прибутковий рівень, при цьому зростають і виручка, і сума активів, тобто «золоте правило» виконується.
Факторний аналіз фондовіддачі, коефіцієнта оборотності оборотних фондів і продуктивності праці показав, що є резерви підвищення ефективності використання ресурсів. Зокрема, якби вартість основних фондів залишалась на рівні 2014 року підприємство могло б доотримати 32,85 тис.грн. доходу, що є втраченою можливістю підприємства, а якби чисельність персоналу залишалась на рівні 2014 року підприємство могло б доотримати 106,61 тис.грн. доходу.
На СТОВ «Придніпров’є» має місце достатньо значна дебіторська заборгованість, яка займає в 2015 році 27,7%. Ця сума є вилученою з обігу, не обертається, не приносить підприємству прибуток і не може бути залучена в діяльність підприємства.
Пропонується вжити заходів щодо зниження дебіторської заборгованості і перетворення її на грошові кошти.
Економія за рахунок зниження можливих витрат в результаті прискорення розрахунків більше, ніж витрати, які понесе підприємство, запропонувавши покупцям продукції знижку за своєчасні розрахунки. Таким чином, підприємству доцільно запровадити систему знижок за своєчасну оплату за продукції, оскільки це дозволить підвищити ліквідність за рахунок зменшення дебіторської заборгованості та сприятиме отриманню більшого чистого прибутку, так як відпаде потреба в короткострокових кредитах на покриття поточних потреб.
Перелік табличного і графічного матеріалу:
Таблиця 2.1.1 Оцінка фінансових результатів підприємства від надання послуг, тис.грн.
Таблиця 2.1.2 Динаміка операційних витрат СТОВ «Придніпров’є»
за 2013-2015 рр.
Таблиця 2.1.3 Оцінка ліквідності балансу СТОВ «Придніпров’є», тис.грн.
Таблиця 2.1.4 Оцінка показників ліквідності і платоспроможності
СТОВ «Придніпров’є» за 2013-2015 рр.
Таблиця 2.1.5 Оцінка типу і показників фінансової стійкості
Таблиця 2.2.1 Абсолютні показники ділової активності СТОВ «Придніпров’є»
Таблиця 2.2.3 Аналіз ділової активності СТОВ «Придніпров’є», тис.грн.
Таблиця 2.3.1 Аналіз вихідних даних для аналізу ефективності використання основних фондів, тис.грн.
Таблиця 2.3.2 Оцінка показників ефективності використання основних фондів
Таблиця 2.3.3 Результати факторного аналізу фондовіддачі в 2014-2015 році
Таблиця 2.3.4 Аналіз вихідних даних для аналізу ефективності використання оборотних фондів, тис.грн.
Таблиця 2.3.5 Оцінка показників ефективності використання оборотних фондів
Таблиця 2.3.6 Результати факторного аналізу коефіцієнту оборотності оборотних фондів в 2014-2015 році
Таблиця 2.3.7 Аналіз вихідних даних для аналізу ефективності використання трудових ресурсів, тис.грн.
Таблиця 2.3.8 Оцінка показників ефективності використання трудових ресурсів
Таблиця 2.3.9 Результати факторного аналізу продуктивності праці в 2014-2015 році
Таблиця 3.1 Кількість дебіторів СТОВ «Придніпров’є», що скористаються знижкою
Таблиця 3.2 Показники управління дебіторської заборгованості СТОВ «Придніпров’є»