Компресор двохступеневий двохрядний опозитний 2СНМ4-24/9С (ID:132144)
Зміст
1 Загальна частина
1.1Компресорна техніка
1.2Основні елементи баз
1.3 Циліндрова група
1.4 Характеристика розробленої конструкції компресорної машини
1.5 Принцип роботи компресорної установки
2 Спеціальна частина
2.1 Технологічний розрахунок компресорної машини та визначення його основних розмів
3 Розрахунок основних деталей компресора на міцніст
3.1 Розрахунок шатуна на міцність
3.2 Розрахунок головки шатуна
3.3 Розрахунок кривошипної головки шатуна
3.4 Розрахунок поршневого пальця
3.5 Розрахунок поршня
4 Економічна частина
4.1 Техніко – економічні показники компресора
4.2 розрахунок зміни витрат споживача в результаті впровадження нової машини
4.3 Порівняльна оцінка базової машини з машиною,
яка проектується
5 Охорона праці
5.1 Характеристика небезпечних факторів азотної станці]
5.2 Профілактичні заходи з охорони праці
Висновки
Список літератури
Зразок роботи
1 Загальна частина
1.1 Компресорна техніка
Виробництво компресорів не стоїть на місці. Щорічно світовий ринок компресорного обладнання збільшується на 4%. І найактивніші в цьому відношенні країни Північної Америки, Азії та Європи. Як показує практика, темпи розвитку місцевого ринку компресорів безпосередньо залежать від рівня індустріалізації країни або окремого регіону, а також від швидкості оновлення машинного парку - від розширення і модернізації виробництва. Попит на компресорне обладнання визначається саме цими чинниками. Власне, як тільки підприємство отримує можливість купувати нову техніку, воно це робить без уповільнень.
Що стосується ситуації в нашій країні, то тут попит на компресори постійно залишається на високому рівні. Це обумовлено в першу чергу тим, що нинішнє технічне оснащення підприємств застаріло як морально, так і технічно. Подібний факт свідчить про гостру необхідність відновити і модернізувати машинний парк . Вітчизняні виробники мають непогані перспективи домогтися реалізації своїх планів. Хоча деякі іноземні фірми все ж мають шанси на зміцнення своїх позицій. Якщо ж говорити загалом, то український ринок компресорів перебуває сьогодні на стадії формування і становлення.
Велика частина споживачів ще не дуже добре розбирається в особливостях
представленої на ринку продукції, через що багато виробників цієї техніки мають всі шанси на успішне просування свого товару. Практично однаковим попитом користуються у цільової аудиторії поршневі і гвинтові компресори. Обов'язковими компонентами Поршневого компресора є поршень і робочий
циліндр, в кришці якого є нагнітальний і всмоктуючий клапани.
Розрізняють такі компресори :
- Одно - і багатоциліндрові
-З V- і W - подібним, горизонтальним і вертикальним розташуванням
-Одно-і багатоступінчастого стиснення
- Одинарної і подвійної дії.
Як правило, для поршневих компресорів характерна автоматичне регулювання продуктивності для забезпечення і підтримки постійного тиску в нагнітальному трубопроводі. Головною відмінністю гвинтового компресора від поршневого є послідовне нагнітання повітря за допомогою гвинтової пари . Пристрій гвинтового типу буде цікаво підприємствам, зацікавленим в економії енергії та високому ККД. До того ж , нове покоління компресорів ( гвинтових ) економно витрачає масло, мало шумить у робочому стані.
Виробництво різних типів компресорів у великій кількості можливо на підставі уніфікації основних вузлів машини. Уніфікацією в машинобудуванні називається метод конструювання машин з ряду однакових вузлів і деталей однакового функціонального призначення. Це найбільш поширений метод стандартизації, який сприяє розвиткові спеціалізації виробництва, комплексної механізації та автоматизації, підвищенню продуктивності праці, якості продукції та зниження витрат на виготовлення. Одним з різновидів уніфікації є уніфікація по базах - це приведення базового агрегату до деякого мінімуму типорозмірів. Базовим агрегатом в компресоробудуванні виступає база компресора. Під нею розуміється сукупність складальних одиниць, які об'єднуються кривошипно -шатунним механізмом. До складу бази входять: а) картер ( станина ), б) колінчастий вал; в) підшипники; г) шатуни; д) крейцкопф; е) елементи системи змащення кривошипно - шатунного механізму. Приєднанням до бази циліндропоршневих груп різного конструктивного виконання і розмірів отримуються компресори різні за призначенням, продуктивності та кінцевому тиску (рисунок1.1). Загальним параметром всього
сімейства компресорів, побудованих на одній базі, є номінальне навантаження бази, тобто номінальна поршнева сила. Так, у конструкціях опозитних компресорів 2М10 - 50 / 8, 2ВМ10 - 63 / 8, 4М10 - 100 / 8, 4ВМ10 - 120 / 8 номінальна поршнева сила дорівнює 10 тон і вона однакова для кожного ряду незалежно від конструкції компресора.
Інші роботи з даної категорії: