Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Сучасний розвиток української державності позиціонує корупцію як ключову загрозу національній безпеці та одну із найбільших перешкод на шляху розвитку країни. Корупція ставить під загрозу сам факт існування держави, виступає основною перешкодою для підвищення рівня життя населення, розвитку економіки, становлення громадянського суспільства, боротьби з організованою злочинністю.
Зростання корупції в Україні – один з основних бар’єрів на шляху залучення іноземних інвестицій і сучасних технологій в українську економіку. Незважаючи на майже три десятиліття ринкових реформ, успіхи української економіки залишаються скромними. Це мимоволі порушує питання про якість вітчизняних перетворень і можливі напрями їх корегування. Заплановане зростання української економіки несумісне з наявним широким розвитком корупції. Це означає, що або запланованого зростання досягти не вдасться, або для його досягнення доведеться перейти від декларативної до реальної боротьби з корупцією.
Проблеми корупційної взаємодії в українському суспільстві сьогодні набули рівня глобального явища, коли корупція в країні утворює певну систему соціально-економічних відносин, тісно переплетених між собою. Саме тому необхідне розроблення та реалізація ефективних соціально-економічних стратегій протидії корупції на всіх рівнях соціальноекономічної організації. На міжнародному рівні Україна набула репутації надзвичайно корумпованої держави, про що свідчить низка міжнародних рейтингів.
Актуальність теми дослідження зумовлена низькими результатами боротьби з корупцією в Україні і пов’язаним із цим зростанням загрози національній безпеці. Це ставить перед економічною наукою завдання системного дослідження корупції як особливої форми економічних відносин, її суті, причин і умов відтворення.
Мета і завдання дослідження. Аналіз і запобігання виникнення кризових корупційних явищ у системі органів державної влади.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати такі завдання:
– проаналізувати понятійні категорій причин та умов корупції;
– з’ясувати найбільш корупційні галузі у діяльності органів державної влади; – надати пропозиції щодо державної політики у сфері протидії корупції у державній службі.
Об’єктом дослідження виступає корупція як правове явище, адміністративно-правові заходи боротьби з нею в Україні, причини та умови її виникнення, методи боротьби з цим явищем.
Предметом дослідження є історичні і правові джерела, що характеризують корупцію як соціально-правове явище, заходи адміністративно-правової боротьби з нею в Україні та зарубіжних країнах.
Методи дослідження. У курсовій роботі використовуються загальновизнані наукові методи дослідження. На всіх етапах написання курсової роботи широко використовувалися такі методи, як порівняння, аналіз, аналогія, спостереження, індукція та інші методи, які були не тільки основним інструментом добору матеріалу, а й необхідною умовою досягнення поставленої мети. Використання всіх вищезазначених методів дослідження дозволили всебічно розглянути особливості заходів боротьби з корупцією.
Серед науковців вагомий внесок у дослідження зазначених питань зробили О.М. Бандурка, Л.В. Багрій-Шахматов, В.І. Василинчук, О.М. Джужа, О.О. Дудоров, Д.Г. Заброда, В.С. Зеленецький, О.Г. Кальман, С.М. Клімова, І.В. Коруля, В.І. Литвиненко, М.І. Мельник, В.О. Навроцький, Є.В. Невмержицький, Д.Й. Никифорчук, Ю.Ю. Орлов, М.А. Погорецький, С.С. Рогульський, В.Я. Тацій, М.І. Хавронюк, О.В. Шевченко та ін.
Структура дослідження: курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, шести підрозділів, висновків та списку використаних джерел. Повний обсяг курсової роботи становить 36 сторінки. Кількість використаних джерел становить 30 найменування.