Зразок роботи
Розділ ІІ. Прояви реальності
2.1. Постулата – відправна точка знання
Який би світогляд ви б не вибрали, правда буде на вашому боці, а інші будуть з вами сперечатися саме тому, що вони теж праві. Якщо який-небудь феномен прояву реальності взяти за початок відліку,тоді з нього можна вивести цілу низку знань і ці знання будуть внутрішньо не суперечливими, вони стануть з успіхом відображати один з проявів реальності. Для основи цілого знання, досить взяти лише один, або декілька фактів, які не до кінця зрозумілі, але все ж мають місце.
Наприклад, квантова фізика базується на декількох не доведених істинах, постулатах. Не доведені вони тому, що самі слугують первинною відправною точкою знання. Об'єкт мікросвіту в квантовій фізиці веде себе в одних випадках, як частинка, а в інших, як хвиля. Вчені не змогли стовідсотково інтерпретувати такий дуалізм, тому просто прийняли його як даний, тобто в якості аксіоми. Постулати квантової фізики використовують багатоманітність форм проявлення реальності так, як ніби сліпці домовились, що слон в одному випадку веде себе, як «столб», а в іншому, як змія. Якщо під час опису об'єкта мікросвіту вибрати його властивість частинки в якості основної, тоді отримуємо відому модель атома, який побудував відомий фізик Нільс Бор. В даній моделі електрони обертаються навколо ядра, як планети в сонячній системі. Якщо ж в якості основної властивості вибрати хвилю, тоді атом буде схожий на розмиту пляму. Як одна, так і інша модель працює, відображаючи окремі форми прояву реальності. Знову приходимо до висновку, що ми отримуємо те, що вибираємо. Взагалі будь-який явище може використовуватися як постулату, відправною точкою галузі знання, яка безумовно буде працювати і матиме право на існування. В своїй гонитві за істиною люди завжди намагалися зрозуміти природу світу, вивчаючи його окремі аспекти. Велетні наукових знань створювались, як опис тих чи інших природних проявів. Так виникали окремі галузі знань, що часто вступали один з одним суперечку.
Природа світу – єдина, але постійно демонструє різні прояви. Не встигнуть люди роздивитись і пояснити одне її обличчя, як тут вже появляється інше, яке ніяк не узгоджується з попереднім. Вчені намагаються об'єднати різні прояви реальності, щоб усунути суперечності. Хоча це не завжди вдається. Існує лиш один, єдиний, безсумнівний факт, який поєднує і примирює всі галузі знання: багатоваріантність і багатоплановість всіх форм прояву реальності. Багатоваріантність нашого світу є його первинною фундаментальною властивістю.