Зразок роботи
Актуальність дослідження полягає в тому, що в останній час багато уваги приділяють розробці та вивченню специфічних засобів, стимулюючих та пригнічуючих імунні реакції організму. Позитивну дію різних лікарських засобів можливо пояснити їх здатністю підвищувати загальний опір організму, або його не специфічний імунітет, а також впливати на специфічні імунні реакції. Підвищення імунітета, спостерігаеться під діею ряда стимулюючих засобів, вітамінів, рослинних препаратів,препаратів тімуса,препаратів інтерферону,стимуляторів лейкопоезу. В той же час важливе медичне значення мають також імунодепресивні засоби, які застосовуються для профілактики реакції відторгнення трансплантата, при колагенозах. Проблема розширення арсеналу таких лікарських засобів та подальше з’ясування відомостей про імунотропні властивості вже відомих речовин вважається вельми актуальною.
Ступінь вивчення проблеми підтверджує, що дослідженню лікарських засобів, які впливають на функцію імунної системи, приділена значна увага науковців: Дранник Г.Н., Гриневич Ю.А., Дизик Г.М., Ільїнська І.Ф., Копосова І.В., Ткаченко І.В., Кузнецова Л.В., Бабаджан В.Д., Харченко Н.В. та інші.
Мета дослідження - дослідження фармакокінетики та фармакодинаміки, показів, протипоказів та фармакобезпеки лікарських засобів, які впливають на функцію імунної системи.
Реалізація поставленої мети зумовила потребу у розв’язанні таких завдань дослідження:
вивчити сутність імунітету та його види;
дослідити механізм формування імунної відповіді;
розглянути класифікацію лікарськіх засобів, які впливають на функцію імунної системи;
дослідити імуномодулюючі лікарські засоби;
проаналізувати лікарські засоби імуносупресивної дії;
розглянути лікарські засоби імуностимулюючої дії;
визначити фармакобезпека засобів, які впливають на імунну систему.
Об’єктом дослідження є особливості лікарських засобів, які впливають на функцію імунної системи.
Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та практичні аспекти впливу на імунітет людини.
У ході проведення дослідження застосовувались такі методи: анамнестичні, клінічні, біохімічні, імунологічні, інструментальні, математично-статистичні.
Обсяг і структура курсовой роботи. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел.