Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Важливу роль для для державного фінансово – економічного економічного розвитку відіграє довгостроковий капітал, формування котрого в більшій мірі відбувається на фондовому ринку. У державах, які розвиваються, зокрема і в нашій державі, забезпечення належних умов стосовно залучення довгострокового капіталу через фондовий ринок є основним чинником довгострокового економічного розвитку. Одночасно, у нашій державі, інвестори, та реципієнти довгострокових фінансових ресурсів піддаються суттєвим фінансовим ризикам, що і є значним стримуючим чинником розвитку фондового ринку.
Вирішення фінансових задач завжди супроводжується фінансовим ризиком, який викликає в будь-якого економічного суб’єкта цілком є зрозумілим відчуття неминучої загрози та потребу у оцінці ступеню фінансового ризику і прийняття заходів стосовно його елімінування, зменшення або страхування. Відзначимо, що на етапі виходу і світової фінансової кризи в більшій мірі формується розуміння важливості попередження і мінімізації фінансових ризиків, які обумовлені динамікою грошового інструментарію, зростанням кредитів, цін на активи, а також додержанням ліберальних принципів в функціонуванні фондових ринків, де здійснюється процес нагромадження і масштабний перерозподіл фінансового капіталу, нарощується інвестиційний ресурс.
Із огляду на це, актуальності набуває питання збільшення рівня безпеки інвестиційного процесу для фізичних осіб і введення у дію механізмів мінімізації їх фінансових ризиків, які пов’язані із операціями на фондовому ринку.
Стан і ступінь розробки проблеми в спеціальній літературі. Проблемам вивчення сутності фінансових ризиків, зокрема і фінансових ризиків фондового ринку, і їх страхуванню приділяється увага як вітчизняних, так і зарубіжних науковців, Серед зарубіжних науковців, що досліджували проблему мінімізації фінансових ризиків інвесторів на фондовому ринку необхідно віднести: Бланка І.А, Владикіної Є.К, Гарсії Г., Марковіца Н., Міллера М., Модігліані Ф. Даній проблематиці також присвячені роботи таких вітчизняних науковців: Бондаренка Є.К., Бабенка В. Г, Воробця Т. І., Грабчука О. М., Громової А. Є., Гарасим’яка А. І., Диби М. І., Журавки О. С., Землячової О. А., Ковальової О. М., Кавуна В.А., та інших.
Разом із тим, подальшого дослідження вимагає ціла низка питань, які пов’язані із систематизацією видів страхування фінансових ризиків на фондовому ринку, збільшення рівня безпеки процесу інвестування у інструменти фондового ринку.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є удосконалення теоретичних засад та науково-методичних підходів до розвитку страхування фінансових ризиків фондового ринку України.
Головними завданнями дипломної роботи є:
- охарактеризувати сутність та види фінансових ризиків на фондовому ринку України;
- визначити особливості страхування фінансових ризиків фондового ринку України;
- проаналізувати стан розвитку фондового ринку України;
- оцінити ефективність страхування ризиків фондового ринку;
- висвітлити шляхи удосконалення процесу страхування фінансових ризиків на фондовому ринку України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є страхування фінансових ризиків фондового ринку України.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є економічні відносини, котрі виникають на фондовому ринку між професійними учасниками, інвесторами, зокрема і фізичними особами, страховими організаціями і регуляторами із приводу страхування фінансових ризиків.