Аналіз запасів підприємства (за матеріалами «Добротвірська ТЕС ВАТ «Західенерго»») (ID:931392)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ЗАПАСІВ ПІДПРИЄМСТВА
РОЗДІЛ 2 ОРГАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БАЗОВОГО ПІДПРИЄМСТВА ДОБРОТВІРСЬКОЇ ТЕС ВАТ "ЗАХІДЕНЕРГО"
РОЗДІЛ 3 АНАЛІЗ ЗАПАСІВ ПІДПРИЄМСТВА ДОБРОТВІРСЬКОЇ ТЕС ВАТ "ЗАХІДЕНЕРГО"
РОЗДІЛ 4 ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗАПАСІВ
РОЗДІЛ 5 ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ АНАЛІЗУ ЗАПАСІВ ПІДПРИЄМСТВА
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
ВСТУП
Розвиток ринкових відносин в Україні потребує підвищення ефективності господарювання. Проте останнім часом показники ефективності в країні значно погіршилися, зменшилися обсяги виробництва, знизилася його рентабельність, різко скоротилися інвестиції. Це є наслідком занедбання економічної роботи на підприємствах усіх форм власності. В період економічної кризи підприємства намагаються досягти збільшення прибутків не за допомогою ретельного економічного розрахунку, зниження собівартості товарів тощо, а постійним підвищенням цін на свою продукцію. Хоч у такий спосіб окремі суб’єкти господарювання і досягнуть бажаних результатів, але в цілому даний підхід призведе до поглиблення економічної кризи.
Варто зазначити, що близько 70% показників ефективності діяльності промислових підприємств пов'язані саме з управлінням запасами; на багатьох підприємствах відсутня оцінка ефективності використання запасів, не розробляються норми і нормативи на закупівлю і використання сировини і матеріалів, що відповідно веде до збільшення матеріальних затрат на оборотні фонди і неефективного використання грошових активів.
Актуальність теми курсової роботи полягає в тому, що зростання виробничого потенціалу країни в цілому викликає необхідність підвищення ефективності використання запасів кожного окремого підприємства, незалежно від форми власності, для досягнення високих кінцевих результатів. Запаси для виробничого підприємства є основною статтею оборотних коштів, за рахунок яких, підприємство отримує прибутки, що в свою чергу є метою діяльності будь-якого підприємства, а їх аналіз та оцінка являє собою важливу складову для вирішення задач управління суб’єктом господарювання.
Метою даної курсової роботи є дослідження економічного змісту запасів, їх нормативно-правового регулювання, визначення забезпеченості підприємства окремими видами запасів, пошук резервів більш раціонального їх використання і зниження матеріаломісткості продукції, що в свою чергу призведе до підвищення ефективності виробництва.
Відповідно до мети були поставлені наступні завдання:
• узагальнити теоретичні аспекти запасів з огляду їх економічної природи і ролі в системі управління підприємством;
• розглянути класифікацію запасів;
• здійснити економіко-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури щодо запасів;
• розкрити організаційно-економічну характеристику базового підприємства Добротвірської ТЕС ВАТ "Західенерго";
• побудувати організаційно-інформаційну модель аналізу запасів;
• провести загальний аналіз запасів підприємства;
• проаналізувати показники ефективності використання запасів в системі управління виробничою діяльністю підприємства;
• здійснити факторний аналіз матеріаломісткість продукції;
• дослідити забезпеченість підприємства запасами;
• розкрити та висвітлити методи аналізу матеріальних ресурсів в умовах використання ПК;
• запропонувати шляхи удосконалення аналізу матеріальних активів та ефективності їх використання.
Предмет дослідження - процес аналізу запасів та ефективності їх використання в системі управління виробничою діяльністю підприємства.
Об’єкт дослідження - запаси базового підприємства Добротвірської ТЕС ВАТ "Західенерго".
Для досягнення мети курсової роботи та виконання поставлених завдань при дослідженні теоретичних аспектів матеріальних ресурсів використовувалися методи індукції та дедукції, а також методи теоретичного узагальнення. Застосування системного підходу, методів аналізу і синтезу дозволило визначити місце запасів підприємства в системі його виробничої діяльності. Такі методи загального аналізу, як порівняння та розрахунок відносних величин дали змогу визначити тенденції та динаміку розвитку запасів підприємства. Для факторного аналізу матеріаломісткості продукції було використано метод ланцюгових підстановок.
Інформаційною базою курсової роботи є нормативно-правові акти, Інтернет ресурси, підручники, монографії, дані періодичної економічної літератури, фінансової звітності досліджуваного підприємства, форм статистичної звітності про наявність, використання запасів і про витрати на виробництво тощо.
Теоретичне значення курсової роботи полягає в аналізі запасів підприємства, використовуючи які в процесі виробничої діяльності, власники та адміністрація забезпечують максимальну ефективність господарської діяльності того чи іншого підприємства, що має надзвичайно важливе значення для його існування, а також дає можливість визначити пріоритети діяльності даного суб’єкта господарювання.
Інші роботи з даної категорії: