Зразок роботи
РЕФЕРАТ
Дипломна робота викладена на 79 листах комп’ютерного друку, має 2 рисунки, 11 таблиць, додатки, а список літератури включає 50 джерел.
Тема дипломної роботи: «Терапевтична ефективність кокцидіостатиків за еймеріозу кролів в умовах приватних господарств Полтавської області».
Метою проведеної роботи було вивчення поширення еймеріозу кролів в умовах приватних господарств Полтавської області (Полтавського, Диканського, Карлівського та Шишацького районів), з’ясування вікової динаміки даної інвазії, встановлення залежності еймеріозної інвазії від способу утримання та визначення терапевтичної ефективності кокцидіостатиків «Байкокс 5%» та «Трисульфон».
Дослідженнями встановлено значне поширення еймеріозу кролів у приватних господарствах Полтавської області (Полтавського, Диканського, Шишацького та Карлівського районів): ЕІ в середньому становить 55,3 % за ІІ ‒ 9,88±1,94 тис. ооцист еймерій в 1 г фекалій.
Виявлено вікову залежність еймеріозної інвазії, а саме: найбільшу кількість інвазованих еймеріями кролів реєстрували у віковій групі 3-6 міс., ЕЕ при цьому становить 85,2 % при ІІ 14,94±1,29 тис. ооцист. Менш ураженими виявилися тварини віком 6-12 міс., ЕІ становила – 58,3 %, ІІ – 9,18±0,96 тис. ооцист та кролі у віці до 3 міс. – ЕІ – 35 %, при ІІ = 8,5±1,3 тис. ооцист еймерій в 1 г фекалій. Найменшу кількість ооцист еймерій знаходили у фекаліях кролів старше 12-місячного віку (ЕІ = 28,1 % від загальної кількості інвазованих тварин), при ІІ = 6,94±1,5 тис. ооцист еймерій в 1 г фекалій.
З’ясовано, що існує залежність показників екстенсивності та інтенсивності еймеріозної інвазії від способу утримання кролів: максимальні показники ЕІ та ІІ відмічено в тих господарствах, де кролів утримують в клітках на дерев’яній суцільній підлозі (ЕІ=68,47 %, ІІ=16,98±1,27 тис. ооцист еймерій в 1 г фекалій). У господарствах, в яких кролів утримують на сітчастій металевій підлозі показники екстенсивності та інтенсивності еймеріозної інвазії були значно нижчими: середня ЕІ становила 34,48 %, за ІІ – 7,4±1,9 ооцист еймерій у 1 г фекалій.
За еймеріозної інвазії кролів проведено порівняльну оцінку ефективності кокцидіостатиків закордонного виробництва – «Байкокс», Німеччина та «Трисульфон», Словенія. Найбільш ефективним проти еймеріозу кролів виявився кокцидіостатик “Байкокс 5 %”, при цьому ЕЕ становить 90 %, ІЕ = 77 %. Менший лікувальний ефект проти еймеріозу проявив препарат «Трисульфон», ЕЕ = 70 %, ІЕ = 67 %.
Галузь використання роботи – ветеринарна медицина.
Впровадження у приватні кролівничі господарства результатів власних досліджень дозволить успішно вести боротьбу з еймеріозною інвазією кролів, зменшити збитки спричинені даним паразитозом.