Організація аудиту необоротоних активів на прикладі підприємства ТОВ "Агросвіт" (ID:308305)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ1. Теоретико-методологічні основи аудиту необоротних активів.
1.1.Економічний зміст необоротних активів 6
1.2.Нормативне-правове регулювання аудиту необоротних активів 11
РОЗДІЛ2. Організація проведення аудиту на прикладі ТОВ «Агросвіт»
2.1. Організаційно-економічна характеристика діяльності ТОВ «Агросвіт» 17
2.2.Методика проведення аудиторської перевірки 30
2.3. Аудит необоротних активів 44
2.4. Документальне оформлення аудиту необоротних активів 51
РОЗДІЛ3.Удосконалення аудиту необоротних активів за допомогою комп’ютерних програм.
3.1.Організація інформаційної системи аудиту необоротних активів 56
3.2. Організація обліку та аудиту необротних активів за допомогою 60
програми «1С:Підприємство 8.2»
Висновки 75
Список використаних джерел 78
Додатки
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Підприємства незалежно від
підпорядкованості і форм власності здійснюють господарські операції і ведуть бухгалтерський облік майна відповідно до чинних нормативно-правових актів.
Виробничо-господарська діяльність підприємства забезпечується не тільки внаслідок використання фінансових, трудових і матеріальних ресурсів, але і за рахунок необоротних активів. Вони визначають потужність виробничого персоналу, впливають на вдосконалення засобів праці та забезпечують зростання технічної оснащеності підприємства. Від ефективного використання необоротних активів залежить фінансовий стан підприємства. Адже, в структурі майна підприємства вони складають основу його функціонування та визначають подальші перспективи розвитку. Тому, підприємства намагаються оновлювати власні засоби праці відповідно до рівня технології виробництва, характеру і обсягу виготовленої продукції. Важливо в управлінні діяльністю підприємства, власникам підприємства, мати інформацію про наявність засобів праці та ефективність їх використання.
Стан та використання необоротних активів є важливими для забезпечення конкурентоспроможності підприємства. В реаліях сучасного бізнесу користувачі прагнуть отримувати своєчасну та якісну інформацію про стан та використання необоротних активів, що сприяє результативному управлінню підприємством. Тому у сучасних умовах інформація про стан і використання необоротних активів є надзвичайно актуальною. Вона полягає в тому, що правильність, достовірність, неупередженість та правдивість важливих для користувачів показників фінансово-господарського стану підприємства залежать від повноти та об’єктивності відображення в господарських операціях інформації щодо необоротних активів в фінансовій звітності та бухгалтерському обліку. Тому, обрана тема дослідження аудиту необоротних активів на ТОВ „Агросвіт” є актуальною.
Стан вивчення проблеми. Деякі питання, що характеризують порядок
організації аудиту необоротних активів детально розглядались багатьма економістами, і це відтворено ними у статтях, навчально-методичній літературі, зокрема, Бортнік Н. А., Бутинець Ф. Ф., Власюк Г. В., Граковський Ю., Зиміна О. І., Зюкова М. М., Кучеренко Т., Лінник В. Г., Пащенко Н. В., Ткаченко Т., Шайко О., Шпакович М. та інші. Отримані ними результати теоретичних і практичних розробок із удосконалення обліку та аудиту необоротних активів мають велике значення для розвитку вітчизняної теорії обліку.
Мета та завдання дослідження. Метою курсової роботи є аргументація теоретичних та методичних засад функціонування аудиту необоротних активів й розроблення пропозицій щодо шляхів вдосконалення.
З метою досягнення даної мети потрібно вирішити такі завдання:
упорядкувати теоретичні підходи до вивчення змісту необоротних
активів як економічної категорії;
охарактеризувати нормативно-правове регулювання аудиту
необоротних активів;
дослідити особливості організації первинного, аналітичного і синтетичного
обліку необоротних активів за допомогою спеціалізованої комп’ютерної програми;
проаналізувати фінансово-господарську та організаційно-економічну
характеристику підприємства;
запропонувати інформаційне проведення аудиту необоротних активів.
Об’єктом дослідження є організація обліку і аудиту необоротних активів в ТОВ „Агросвіт”, які здійснюють вирощування зернових та зернобобових культур.
Предметом дослідження є методика аудиту необоротних активів у ТОВ „Агросвіт”.
Методи дослідження.Протягом написання курсової роботи використовувалися наступні методи дослідження: аналіз, конкретизація, фактична та документальна перевірка, порівняння, статистичні та аналітичні розрахунки.
Вихідні дані по темі дослідження. Вихідними даними по темі даної курсової роботи були Закони України, Укази Президента України, Накази Міністерства аграрної політики України, акти Верховної Ради України, офіційні матеріали Департаменту статистики сільського господарства й навколишнього середовища і Державної служби статистики України, оперативна інформація Головного управління агропромислового розвитку при Херсонській обласній державній адміністрації і районних управліннях агропромислового розвитку; дані бухгалтерської звітності ТОВ „Агросвіт”: первинні та зведені документи по обліку необоротних активів, регістри синтетичного і аналітичного обліку, фінансова та річна статистична звітність господарства за 2012-2014 р. Протягом процесу написання використовувалися літературні джерела, які представлені у переліку списка використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: