Проблемні аспекти діяльності релігійних організацій в Україні (ID:204028)
Зміст
Вступ
1. Проблемні аспекти діяльності релігійних організацій в Україні
Висновок
Список використаних джерел
Зразок роботи
Вступ
Становлення рлігійного комплексу держави, подальша гармонізація та розвиток державно-конфесійних відносин утверджують відновлення духовних цінностей, употужнення потенціалу церкви в стратегії національного розвитку.
Досягнення головної мети державної політики в галузі свободи совісті передбачає утвердження засад міжконфесійного порозуміння та національної єдності задля розбудови демократичної, правової, конкурентоспроможної держави. Українська держава, послідовно дотримуючись загальновизнаних принципів відокремлення церкви від держави та невтручання у внутрішні справи релігійних організацій, всіляко сприяє налагодженню та поглибленню міжконфесійного порозуміння, опрацюванню ефективних механізмів співпраці держави і церкви в різних сферах суспільного життя.
Аналіз процесів і тенденцій, що мають місце в релігійному середовищі держави, дає підстави констатувати, що соціально-політична стабільність країни в значній мірі зумовлюється змістом та спрямованістю державно-церковних і міжконфесійних відносин. Відзначаючи позитивні здобутки у сфері цих відносин, водночас важливим є і виокремлення нагальних питань їх подальшого розвитку, розв’язання яких сприятиме як їх подальшій гармонізації та утвердженню співпраці між державою і церквою, так і забезпеченню міжконфесійної, а відтак і суспільної, злагоди.
Питання стану і тенденцій розвитку державно-конфесійних і міжконфесійних відносин в Україні неодноразово ставали предметом аналізу як вітчизняних науковців, зокрема, В. Бондаренка, А. Колодного, В. Єленського, Л. Филипович, П. Яроцького та ін., так і державних і громадських інституцій, зокрема державного органу України у справах релігій та Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України.
Наявність нерозв’язаних на сьогодні проблем у державно-конфесійних і міжконфесійних відносинах, динаміка розвитку вказаного комплексу відносин обумовлюють необхідність їх подальшого дослідження .
Висновок
Зважаючи на викладене та виходячи з передбаченого Указом Президента України «Питання реформування Національної академії державного управління при Президентові України» розвитку Національної академії як провідної науково-дослідної інституції в науковій галузі «Державне управління», для практичного сприяння розв’язанню зазначених завдань пропонуємо таке: активне залучення науковців Академії у вдосконаленні законодавства у сфері державно-конфесійних відносин; наукове обгрунтування необхідності відновлення центрального органу виконавчої влади у справах національностей та релігій; участь у розробленні та впровадженні у систему освіти програм виховання міжетнічної та міжконфесійної толерантності; продовження наукових досліджень у сфері забезпечення свободи совісті, оптимізації державно-конфесійних і міжконфесійних відносин; розроблення на основі вивчення й аналізу вітчизняного та закордонного досвіду проекту Концепції розвитку державно-конфесійних відносин в Україні; забезпечення викладання в процесі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців навчальних курсів з питань державно-конфесійних відносин; запровадження практики проведення зустрічей слухачів Академії з керівниками релігійних організацій.
Реалізація зазначених пропозицій сприяла б подальшій гармонізації державно-конфесійних і міжконфесійних відносин в Україні, утвердженню міжрелігійного діалогу й культури толерантності в суспільстві, практичному розв’язанню проблемних питань у сфері забезпечення свободи совісті.
Інші роботи з даної категорії: