Зразок роботи
Вступ
Сільське господарство України останніми роками переживає досить скрутні часи. Не оминула ця доля й таку його важливу галузь, як тваринництво.
Протягом останніх десяти років значно скоротилися обсяги виробництва, поголів’я худоби та птиці, що пояснюється здебільшого невдалою аграрною політикою держави і значним економічним спадом в цілому.
Актуальність теми роботи визначається тим, що саме тепер настав момент, коли вірні і виважені кроки у формуванні бюджету країни і плануванні розвитку господарства дадуть змогу відновити тваринницьку галузь і зробити її прибутковою.
Тваринництво - особлива галузь сільського господарства, стан розвитку якої вагомо впливає на економічний потенціал АПК країни, на всі сфери суспільного виробництва. Тваринництво забезпечує населення високоякісними, калорійними, дієтичними і вітамінізованими продуктами харчування, а промисловість - сировиною.
Нестабільність соціально-економічної ситуації, низький рівень концентрації капіталу в аграрній сфері, диспаритет цін між сільськогосподарською продукцією і продукцією промисловості та його наслідки зумовили хронічні негаразди в цій галузі аграрного виробництва.
В процесі реформування агропромислового комплексу тваринництво України зазнало, на жаль, негативних змін. Масове скорочення поголів’я сільськогосподарських тварин, зниження продуктивності, збитковість виробництва та погіршення якості продукції ставлять під загрозу національну продовольчу безпеку, знижується експортний потенціал країни та погіршується соціальна ситуація в сільській місцевості. Зважаючи на унікальні властивості галузі та провідне місце в структурі АПК важливим є комплексне дослідження розвитку тваринництва, створення сприятливих інвестиційних умов та запобігання збитковості виробництва.
Метою роботи було вивчення і аналіз розвитку тваринництва на СТОВ «Промінь»:
Предметом курсової роботи виступають особливості розвитку галузі тваринництва на СТОВ «Промінь».
Об’єктом виступає галузь тваринництва СТОВ «Промінь».
Основними завданнями курсової роботи є:
1. дослідження історичних умов розвитку, принципів і факторів розміщення галузей тваринництваУкраїни;
2. визначення структури галузі м’ясо-молочної промисловості;
3. аналіз сучасного рівня розвитку м’ясо-молочного виробництвана СТОВ «Промінь»;
4. виявити шляхи вдосконалення роботи підприємства.
Для розв’язання визначених завдань, досягнення мети використовувався комплекс взаємодоповнюючих методів дослідження: описовий, метод, історичний метод, методи системного аналізу, методи порівняльного аналізу, методи прямого структурного аналізу.
Курсова робота складається із вступ, трьох розділів, в яких послідовно досліджується поставлена проблема, висновків і пропозицій, списку використаних джерел та додатків.