Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Управління підрозділами підприємства здійснюється в контексті місії організації, і його фундаментальна задача полягає в тому, щоб забезпечити взаємозв’язок місії з основними цілями організації в умовах змінного економічного середовища.
Рослинництво як галузь господарства характеризується низкою особливостей. Воно визначається, з одного боку, впливом природних факторів, з другого – соціальних, які необхідно враховувати при організації бухгалтерського обліку. Такою особливістю є те, що земля – один із основних засобів виробництва, тоді як у промисловості вона – лише територія, місце, на якому розташоване підприємство. На відміну від інших засобів, які у процесі виробництва поступово зношуються, внаслідок чого їх через певний проміжок часу необхідно замінювати новими, земля є незмінним засобом виробництва. При раціональному використанні вона не тільки не зношується, а навпаки – підвищує свою родючість. Стан виробництва характеризується ефективністю, ступенем використання досягнень науково-технічного прогресу, місцем і роллю робітника у виробничому процесі. В умовах обмеженості ресурсів і досягнення планової ефективності виникає потреба постійного порівняння понесених витрат і отриманих результатів. Ця проблема посилюється під впливом інфляції, коли дані про виробничі витрати необхідно повсякденно порівнювати з майбутніми витратами, що значною мірою залежить від впливу зовнішнього середовища. Можливість усунення або передбачення впливу багатьох негативних внутрішніх і зовнішніх факторів з'являється завдяки раціонально організованому обліку витрат на виробництво.
Сільське господарство забезпечує населення продовольством, тому галузь рослинництва є важливою в народному господарстві.
Для ефективного виконання роботи використаємо літературні джерела, які присвяченні питанням управління підпрозділами в аграрному виробництві: В.М.Нелепа, В.І.Дробота, А.І.Батіга, П.Я.Збірника, С.П.Азізова та ін. Також використаємо праці авторів, які пишуть про економіку сільськогосподарських підприємств та аналіз їх діяльності: В.Г.Андрійчука, В.І.Мацибори, С.І.Михайлова, Г.Г.Лещенка, М.І.Ковальчука, Н.А.Семенюка та ін.
Метою даного курсового дослідження є оцінка існуючої системи стратегічного управління виробництвом продукції рослинництва в конкретному аграрному підприємстві та розробка заходів по її вдосконаленню.
Завданнями дослідження являються:
1. теоретичний аналіз поставленої проблеми з розробкою методики дослідження;
2. оцінка умов діяльності аграрного підприємства;
3. аналіз рівня розвитку системи управління в галузі рослинництва в цілому,
4. розробка механізму оптимізації системи управління галуззю.
Об'єктом дослідження даної курсової роботи є процес управління господарської діяльності сільськогосподарського підприємство ДГ «Зелені Кошари».
Предметом дослідження є управління підрозділами рослинництва сільськогосподарського підприємство ДГ «Зелені Кошари».
У процесі виконання курсової роботи використовують такі методи: узагальнення, порівняння, динаміки, аналізу, економіко-математичні методи та ін.
Структура курсового дослідження: робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.