Банківські ризики та їх методи оцінювання (ID:1018856)
Зміст
З М І С Т Стор.
ВСТУП……………………………………………………………………. 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО – МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ……………………………………………...
5
1.1. Сутність банківських ризиків……………………………………….. 5
1.2. Методи оцінювання банківських ризиків…………………………… 9
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ НА ПРИКЛАДІ (АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК»)…………………………………………..
16
2.1. Організаційно – економічна характеристика банку………………… 16
2.2. Аналіз ризиків банку ………………………………………………. 22
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ БАНКУ ………………………………..
28
ВИСНОВКИ……………………………………………………………… 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………... 37
ДОДАТКИ………………………………………………………………... 40
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Банківська система країни є найголовнішою ланкою у забезпеченні стабільності усього фінансового сектору, вона потребує особливої уваги в дослідженні наслідків впливу негативних дестабілізуючих, передусім зовнішніх, а також внутрішніх чинників, адже зростання глобалізації та розвиток новітніх технологій у фінансовому секторі створюють нові виклики для банківської сфери. Зменшення стабільності світової економіки, поширення криз та економічних потрясінь обумовлюють необхідність систематичного вивчення ризиків, що можуть впливати на банківську систему. Важливість оцінювання ризиків підкреслюється необхідністю забезпечення фінансової стійкості та впровадження ефективних стратегій управління ризиками для збереження довіри клієнтів та фінансового ринку в цілому. У контексті постійно зростаючої складності фінансових інструментів та операцій, дослідження банківських ризиків набуває вагомого значення для забезпечення стабільності банків та уникнення потенційних кризових ситуацій.
Дослідженням теоретичних та практичних аспектів природи ризиків, їх економічної сутності та аналізом банківських ризиків загалом займалось багато як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, таких як: І.Кривов’язюк, Н.Сердюкова, С.Філін, В.Мондал, Р.Еммет, Г.Сноу, В.Шарп, Г.Марковіц, Л.Бондаренко, А.Камінський, Т.Васильєва, Л.Приморська, В.Зубова.
У зв’язку з цим, проблемою, на вирішення якої спрямоване дослідження, є формування ефективного процесу управління ризиками в комерційних банках України.
Мета та завдання дослідження. Метою роботи є дослідження теоретико-методичних аспектів банківських ризиків, дослідження їх сутності та вивчення методів їх оцінювання, а також визначення шляхів удосконалення процесу управління ризиками для забезпечення стабільності та ефективності функціонування банку.
Відповідно до поставленої мети, необхідно виконати такі завдання:
- охарактеризувати сутність банківських ризиків;
- визначити методи оцінювання банківських ризиків;
- дослідити організаційно – економічну характеристику банку;
- проаналізувати ризики банку;
- висвітлити напрями удосконалення процесу управління ризиками банку.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є pезультaти дiяльнiсть АТ «Райффайзен банк» в гaлузi упpaвлiння бaнкiвськими pизикaми.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є банківські ризики та їх методи оцінювання.
База дослідження. Базою дослідження є АТ «Райффайзен банк».
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є: аналіз та синтез (при дослідженні сутності категорії банківський ризик); статистичний (при оцінюванні динаміки показників); табличний метод (для наочного викладення систематизованої інформації щодо об’єкту дослідження); індукції та дедукції (при розробці рекомендацій щодо оптимізації процесу управління банківськими ризиками).
Інформаційна база дослідження. Інформаційною базою для роботи є річна статистична звітність обраних для дослідження комерційних банків, дані Національного банку України, науково-практичні та теоретико-методичні роботи вітчизняних і зарубіжних вчених, аналітичні статті, спецiaлiзовaнi бaнкiвськi пеpiодичнi видaння, моногpaфiї тa нaвчaльнi посiбники з питaнь pизикiв бaнкiвської дiяльностi, джерела в мережі Інтернет.
Інші роботи з даної категорії: